Zpět na » Ostatní » Prezident FIFA Infantino představil plány pro Mistrovství světa klubů s 32 týmy

Prezident FIFA Infantino představil plány pro Mistrovství světa klubů s 32 týmy

Prezident FIFA Infantino představil plány pro Mistrovství světa klubů s 32 týmy © skysports.com - Prezident FIFA Infantino oznámil, že nově bude klubový šampionát hrát 32 týmů

0

Líbilo se

16.12. - Prezident asociace FIFA Gianni Infantino oznámil, že Mistrovství světa klubů bude od roku 2025 hrát 32 týmů. Mezinárodní federace fotbalových asociací chce mít klubovou soutěž, která by mohla konkurovat Lize Mistrů UEFA. Nyní hraje klubový světový šampionát sedm celků, vždy vítěz nejprestižnější trofeje z dané části světa. Teď se má však turnaj přeformátovat do podoby klasického Mistrovství světa reprezentací.

„Jestli si pamatujete, před pár roky jsme se dohodli na tom, že nové Mistrovství světa klubů bude mít 24 účastníků. Tenhle turnaj by se hrál v roce 2021, ale bohužel kvůli Covidu byl přeložen. Nový šampionát se odehraje v roce 2025 a bude mít 32 nejlepších týmů světa. Ještě musíme prodiskutovat a shodnout se na detailech, ale turnaj s 32 celky se odehraje a bude připomínat Mistrovství světa,“ prohlásil Infantino.

Prezident FIFA také oznámil, že Mistrovství světa klubů v roce 2023 se odehraje v Maroku, představil plány na nový ženský klubový šampionát a zahájení FIFA World Series (v češtině nejspíše název FIFA světová série), soutěže, která umožní nejlepším národům světa potkávat se častěji. „Je důležité pořádat častěji zápasy států z jiných kontinentů. Plán je využít březnová okna v sudých letech, letech Mistrovství světa, Eura a Copy Ameriky a pořádat v nich přátelské turnaje mezi čtyřmi týmy ze čtyř různých světadílů. Tímhle způsobem mohou všichni získat zkušenosti hraní na celosvětové úrovni. Samozřejmě pod plachtami FIFA,“ vysvětlil, jak bude nový projekt probíhat.

Korunu krále Mistrovství světa klubů drží londýnský tým Chelsea, který ve finále porazil vítěze Poháru osvoboditelů Palmeiras.

Nikolas Kočica / goal.com

Nejnovější články