Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Na lavičce Brazílie skončil po šokujícím vyřazení trenér Tite. Neymar se ještě rozhodne

MS ve fotbale 2022: Na lavičce Brazílie skončil po šokujícím vyřazení trenér Tite. Neymar se ještě rozhodne

MS ve fotbale 2022: Na lavičce Brazílie skončil po šokujícím vyřazení trenér Tite. Neymar se ještě rozhodne © jerseyeveningpost.com - Tite

0

Líbilo se

10.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Překvapivé vyřazení favorizované Brazílie ve čtvrtfinále mistrovství světa 2022 s Chorvatskem má první oběť. Na lavičce národního týmu kvůli neúspěchu v Kataru skončil po šesti letech hlavní trenér Tite. Hvězdný Neymar, jenž v zápase vyrovnal střelecký rekord Pelého, pak vyřazení s Chorvatskem označil za noční můru.

Chorvatsko šokovalo fotbalový svět, když ve čtvrtfinále mistrovství světa 2022 v Kataru porazilo po remíze 1:1 v penaltovém rozstřelu hlavního favorita turnaje Brazílii 4:2 a poslalo Kanárky domů.

Chorvatsko, které v roce 2018 došlo po dvou penaltových rozstřelech a jedné výhře v prodloužení až do finále mistrovství světa, si tak zajistilo další slavný postup mezi nejlepší čtyřku šampionátu v Kataru.

„Vyřadili jsme největší favority,“ radoval se po utkání trenér Chorvatska Zlatko Dalič.

Naopak jeho protivník na lavičce Brazílie Tite, který tým vedl od roku 2016, kdy nahradil kouče Dungu, po překvapivém vyřazení potvrdil svůj předchozí úmysl skončit ve své funkci trenéra.

„Jak jsem již řekl, můj cyklus skončil,“ potvrdil Tite. „Mluvil jsem o tom už před více než rokem a půl. Držím slovo. Neměli bychom z toho dělat drama. Jsou tu další skvělí profesionálové, kteří mě mohou nahradit.“

Pro Brazílii to přitom v utkání vypadalo dobře. Po bezbrankové remíze v základní hrací době totiž Neymar poslal v prodloužení favorita do vedení a svým 77. gólem v reprezentaci navíc vyrovnal střelecký rekord Pelého.

BrazílieHráči Brazílie nesli překvapivé vyřazení těžce. (zdroj: skysports.com)

Při penaltovém rozstřelu ale poněkud překvapivě chyběl mezi čtyřmi zahrávajícími hráči Brazílie, z nichž Marquinhos a Rodrygo svoje penalty neproměnili.

„Připadá mi to jako noční můra. Je těžké uvěřit tomu, co se stalo,“ řekl po porážce Neymar, který nechal téma své budoucnosti v národním týmu otevřené.

„Upřímně řečeno nevím, co se bude dít. Je těžké o tom teď mluvit. Musím si vzít nějaký čas na rozmyšlenou. Nezavírám žádné dveře, ale také neříkám, že se stoprocentně vrátím.“

Právě rozhodnutí nevyužít v penaltovém rozstřelu nejlepšího střelce Brazílie bylo po utkání kritizováno odbornou veřejností, trenér Tite ale přiznal, že si Neymara šetřil na pátou penaltu.

„To je ten, kdo je pod největším tlakem a byl by to hráč s nejvyšší kvalitou a mentální připraveností na zahrávání,“ dodal Tite.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články