Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Fanoušci kritizují Neymara za volbu posledního penaltového střelce

Ostatní - MS fotbal 2022: Fanoušci kritizují Neymara za volbu posledního penaltového střelce

MS fotbal 2022: Fanoušci kritizují Neymara za volbu posledního penaltového střelce © nfnoticias.com.br - Neymar po vyřazení Brazílie z MS v Kataru

0

Líbilo se

09.12. - Kopat poslední penaltu může být velmi zrádné. Pokud vše klapne a vývoj je příznivý, každý si bude pamatovat toho posledního střelce, který tým poslal dále. Pokud ale v loterii spoluhráči selžou, docela snadno se na poslední střelce ani nemusí dostat. Své o tom na Mistrovství světa v Kataru ví Španělsko a nyní i Brazílie.

Neymar mohl vstoupit na fotbalový Olymp a jihoamerické fanoušky poslat do extáze. Během devadesáti minut ale do sítě Chorvatska nezamířil a utkání se přehouplo do prodloužení. Když si v jeho první půli Neymar došel pro míč do pole a dvěma narážečkami a kličkou gólmanovi vyšachoval celou obranu, většina diváků si byla jista, že je o vítězi utkání rozhodnuto. Chorvatsko se ale nedalo a čtyři minuty před koncem prodloužení ze své první střely na bránu srovnalo na 1-1.

Brazílie, která byla od samotného začátku největším favoritem Mistrovství světa, najednou stála před loterií pokutových kopů a musela vybírat pětici střelců. Fanoušci očekávali, že Brazílie napraví dojem z posledních světových šampionátů a karty měla rozehrané báječně. Na turnaji se prezentovala velmi pohledným fotbalem a sestava překypovala ofenzivními klenoty.

Neymar svým sedmasedmdesátým gólem v reprezentačním dresu oficiálně dorovnal Pelého a zdálo se téměř jisté, že na turnaji legendu ještě předstihne. S pocitem neohrožení si proto zvolil pozici posledního střelce pokutového kopu ve svém týmu. Toho, který svou zemi pošle do semifinále Mistrovství světa v Kataru. To se ale nelíbilo fanouškům, kteří mu nyní spílají za to, že chtěl být hrdinou penaltového rozstřelu, ale ke své střele se ani nedostal.

Možná se jim můžu dostát slávy, ale myslet si, že to tak dopadne je prostě buď hloupost nebo vrchol arogance. Ať jdou první a skórují. Pokud Neymar trval na tom, že bude kopat poslední, jak se proslýchá, pak je to hlupák.“

Nikdy nepochopím, proč nejlepší penaltový střelec týmu kope pátou penaltu. Neymar měl jít na tu první, změnilo by to pro ně výsledek rozstřelu,“ přidal se ke kritice další fanoušek. „Nejlepší střelecc penalt by měl vždy začínat. Vždy. Ale hráči jako on, Neymar, Cristiano, Salah, se vždy tlačí na poslední penaltu, protože to bude ta poslední slavná.“

Mít na hřišti Neymara, který se nedostane ke kopnutí penalty je strašné. To, že Neymar nejde na penaltu dřív je prostě neomluvitelné. Čekat na pátou penaltu, abych si mohutně pohladil vlastní ego, to není nic pro mě.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články