Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Portugalsko i bez Ronalda v základní sestavě zdemolovalo Švýcarsko 6:1. Třikrát se prosadil mladík Ramos z Benficy

Ostatní - MS fotbal 2022: Portugalsko i bez Ronalda v základní sestavě zdemolovalo Švýcarsko 6:1. Třikrát se prosadil mladík Ramos z Benficy

MS fotbal 2022: Portugalsko i bez Ronalda v základní sestavě zdemolovalo Švýcarsko 6:1. Třikrát se prosadil mladík Ramos z Benficy © fifa.com - Třígólový hrdina Goncalo Ramos

0

06.12. - REVIEW Portugalsko kromě zápasu s Jižní Koreou nezaváhalo a došlo si pro první místo ve skupině a osmifinále MS 2022 se 6 body a narazilo na Švýcarsko. To se do vyřazovací fáze dostalo přes Srbsko a čekala ho obrovská výzva. Tu absolutně nezvládlo a prohráli vysoko 1:6. I bez Cristiana Ronalda v sestavě bylo Portugalsko při chuti a jeho náhradník Goncalo Ramos dal první hattrick MS ve fotbale 2022.

Portugalsko - Švýcarsko 6:1

Branky: 17., 51. a 67. G. Ramos, 33. Pepe, 55. Guerreiro, 90+2. Leao, 58. Akanji

Portugalsko: D. Costa - Dalot, Pepe, Dias, Guerreiro - B. Silva, (81. Neves), Carvalho, Otávio (73. Vitinha) - B. Fernandes (87. Leao), G. Ramos (73. Horta), Félix (73. Ronaldo)

Švýcarsko: Sommer - E. Fernandes, Akanji, Schär (46. Cömert), Rodriguez - Shaqiri, Freuler (54. Zakaria), Sow (54. Seferovič), Xhaka, Vargas (66. Okafor)- Embolo (89. Jashari)

Fernando Santos se rozhodl nechat Cristiana Ronalda na lavičce a šanci dostal útočník Benficy Goncalo Ramos. A byl to právě on, kdo otevřel skóre. Z velkého úhlu nechytatelně vymetl šibenici Sommerovi brány a splatil Santosovu důvěru. Když naskočil na parádní Brunův rohový kop Pepe, bylo to 2:0 a stal se druhým nejstarším střelcem v historii mistrovství světa. A Portugalsko se snažilo nadále. aktivní byli Otávio a střelec první branky Ramos. Švýcarsko nepředvedlo takřka nic.

Pepe

Ze druhého poločasu neuběhlo moc. A už tu byl další gól. Diogo Dalot poslal do vápna přesný balón, který si našel znovu Ramos a svým druhým gólem v zápase definitivně zmrazil nadějě Švýcarů. A trvalo jen 4 minuty a další sůl do rány nasypal Raphael Guerreiro, který parádně zavěsil. Znovu nedůraz obrany, která obránce Dortmundu nechala před Sommerem samotného. Další 2 minuty a další gól. Ramos v roli asistenta, ale bohužel do své vlastní brány. Hlavou nechtěně prodloužil pro Akanjiho, který neměl před prázdnou bránou problém skórovat a snížil.

Doposud ještě na MS 2022 hattrick nepadnul. Jenže to zlomil Goncalo Ramos. 21letý útočník Benficy přehodil Sommera a bylo to už 5:1 pro Portugalsko. Nakonec dostal svou šanci v zápase i Cristiano Ronaldo. Ten ale napálil z přímého kopu již tradičně balón do zdi, nedokázal se dostávat přes obránce a když už byl v dobré pozici, Leao místo centru radši vystřelil a parádní technickou střelou překonal Sommera už pošesté. Po demolici 6:1 Portugalsko postupuje do čtvrtfinále MS 2022 kde vyzve překvapení z Maroka.