Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Uruguay se zlobí na rozhodčí, chybu ale musí hledat sama u sebe

Ostatní - MS fotbal 2022: Uruguay se zlobí na rozhodčí, chybu ale musí hledat sama u sebe

MS fotbal 2022: Uruguay se zlobí na rozhodčí, chybu ale musí hledat sama u sebe © elsiglo.com.pa - Lusi Suarez po utkání s Ghanou

0

Líbilo se

02.12. - Jihoameričtí fotbalisté se s vypadnutím z MS ve fotbale 2022, navzdory výhře v posledním utkání skupiny, nesmířili a svůj vztek si vybíjeli na okolí. S Katarem se rozloučili tak, jak odehráli celý turnaj: bez elegance. Za brzké ukončení účinkování ale mohou obviňovat jen sami sebe.

Na řadu přišly také slzy. Několik závěrečných minut utkání se mu je podařilo zadržovat, závěrečný hvizd ale přišel jako rozsudek smrti a Luis Suárez se rozbrečel společně s mnoha svými reprezentačními spoluhráči. Zklamanou tvář se snažil skrýt pod dresem, ale ke své velké smůle si právě jeho vybral režisér utkání a tak Suárezův obličej skončil na gigantické obrazovce. Smutná tvář uruguayského útočníka v ghanských fanoušcích vyvolala vlnu radosti a veselí, vlastně největší ovaci celého večera.

Ghanští diváci se pomstili za křivdu starou dvanáct let, přestože náladu na slavení také nemohli mít a Uruguayci smutnili a hořekovali nad strategií, která se jim vymstila až v posledních minutách utkání. Co kdyby ve druhém poločase proměnili některou z velkých šancí? Co kdyby proti Portugalsku začali hrát o něco dříve? Co kdyby proti Jižní Koreji vůbec začali hrát? Takové otázky asi probleskly hlavou fanoušků, nikoliv ale hráčů, kteří hlavního viníka viděli v arbitrovi.

Když Daniel Siebert a jeho tým odcházel z hřiště, do cesty se mu postavili rozzuření jihoameričtí fotbalisté, jenž se dožadovali odpovědí. José Giménez dokonce popadl pomezního za paži, ostatní hráči se mezi sebou strkali a chtěli vysvětlení. Svým způsobem Uruguay opouštěla Mistrovství světa stejným způsobem jakým se celou dobu prezentovala: bez elegance.

Vellká škoda, protože Uruguay měla na víc a občas to dokázala i v posledním utkání. Po většinu zápasu byli hráči lepší, ovládali střed pole, útočili s přehledem a cílevědomě. Ve zbytku času hrdinně bránili. Výkon to špatný nebyl, ale přišel příliš pozdě. Zasloužil si Luis Suárez něco více? Svým způsobem ano. Koneckonců je klíčovým hráčem, a přestože už má třicet pět let, je jeho role v týmu nedocenitelná.

Andrea Suttnerová / theguardian.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články