Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Jak moc Neymarova absence oslabuje Brazílii?

Ostatní - MS fotbal 2022: Jak moc Neymarova absence oslabuje Brazílii?

MS fotbal 2022: Jak moc Neymarova absence oslabuje Brazílii? © philstar.com - Nemyar jr

0

Líbilo se

02.12. - Brazílie se do semifinále MS ve fotbale 2022 probojovala po výhrách z úvodních dvou utkání skupiny. Soupeř ani v jednom utkání nedokázal ohrozit branku kanárků a Brazilci hráli ve velké pohodě, přestože se očekával větší ofenzivní kolotoč. Z části za to může absence Neymara, který zejména v utkání proti Švýcarům byla citelná.

Kanárci v posledním utkání skupiny mohou zápas s Kamerunem klidně vypustit, ze skupiny G jsou jistým postupujícím a nikdo jejich pozici v tabulce ohrozit nemůže. Nyní ale před sebou budou mít daleko těžší úkoly, které budou muset nadále řešit bez pomoci talentovaného útočníka Neymara.

V druhém utkání Brazilci vyprovodili Švýcarsko bez Neymara, jehož kotník se stal asi nejsledovanější končetinou v zemi. Fotografie nateklé nohy připomněly fanouškům to, jak v minulé sezóně kvůli podobnému zranění Neymar vynechal dvanáct utkání. Obavy o tom, že turnaj pro útočníka skončil, ale rozptýlil lékař brazilské reprezentace, Rodrigo Lasmas, který ujistil fanoušky, že se hráč léčí a snahou všech je uzdravit jej tak, aby se mohl co nejdříve vrátit do hry.

Přestože Brazílie proti Švýcarsku dominovala v držení míče, nevypadalo to příliš, že by chtěla střílet branky. Počínání hráčů na hřišti jen posílilo myšlenku na to, že je národní tým závislý na Neymarovi. Třicetiletý hráč, který nyní nastupuje na pozici desítky, a jehož dřívější roli na levém kraji převzal Vinicius, je tvůrčím srdcem Brazílie. V kvalifikaci byl s osmi brankami nejlepším střelcem a k tomu přidal osm asistencí. Zůstává tak jednoznačně největší hrozbou týmu.

Neymar tahá za ofenzivní nitky týmu a jeho nepřítomnost v druhém utkání byla znát. Brazílie vyprodukovala o deset střel méně v porovnání s prvním utkáním, ale poměr nahrávky / střely ukazuje na to, že kanárci bez Neymara na hřišti více času strávili přesouváním míče z jedné strany na druhou, aniž by našli otevřené okno v obraně soupeře.

Brazílie ale za Neymara náhradu nemá. Proti Švýcarsku šel do základu Fred, aby spolupracoval s Casemirem a Paqueta se posunul více dopředu, jenže efekt byl nulový. V poločase se proto na hřiště dostal Rodrygo, který přinesl čerstvý vítr do plachet a Casemirovi nahrál na jedinou branku zápasu. Ačkoliv je tento mladý hráč výborný v poli, a dokazuje to pravidelně v dresu Realu Madrid, není ještě připraven na to, aby převzal od Neymara žezlo. „Pokud dokážu poovinu toho, co Neymar, budu dost dobrý,“ řekl po zápase Rodrygo, když byl požádán, aby se srovnal se zraněným útočníkem.

Víme, jak moc nám chybí. Je to skvělý hráč. Když jde do tuhého, je rozdílovým fotbalistou. Velmi nám chybí o jeho kvalitách není co říct,“ prohlásili unisono Marquinhos a Militao. „Neymar je Neymar, naše číslo 10. Dokáže se posouvat dopředu a dělá místo ostatním. Doufám, že se brzy uzdraví. Je to náš nejlepší hráč,“ dodal Richarlison.

Ne všichni fanoušci, ale brazilského hráče milují, zejména kvůli jeho politickým postojům, což se nesetkává se souhlasem v šatně. „Argentinští fanoušci se chovají k Messimu jako k bohu. Portugalští fanoušci mají Cristiana Ronalda za krále. Brazilští fanoušci si přejí, aby si Neymar zlomil nohu. To je smutné. Největší chybou v Neymarově kariéře je to, že se narodil v Brazílii. Tato země si jeho talent nezaslouží,“ prohlásil Raphinha.

Andrea Suttnerová / theguardian.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články