Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Nkunku se zranil na tréninku a je mimo hru. Trenér místo něho povolal Kolo Muaniho z Frankfurtu

MS ve fotbale 2022: Nkunku se zranil na tréninku a je mimo hru. Trenér místo něho povolal Kolo Muaniho z Frankfurtu

MS ve fotbale 2022: Nkunku se zranil na tréninku a je mimo hru. Trenér místo něho povolal Kolo Muaniho z Frankfurtu © goal.com - Christopher Nkunku bohužel přijde o mistrovství světa

1

Líbilo se

16.11. - Christopher Nkunku měl být jednou z nových hvězd francouzského výběru na MS fotbal 2022 v Kataru. Poslední sezónu měl famózní a ve výborných výkonech pokračuje i letos. Společně s Kylianem Mbappém a Karimem Benzemou měl vytvořit nejnebezpečnější útok turnaje. Jenže turnaj pro něj skončil dříve než začal. Díky zranění kolene Nkunku hrát nebude a v nominaci ho nahradí Kolo Muani.

Christopher Nkunku byl vyhlášen nejlepším hráčem Bundesligy za minulou sezónu. Obstál v konkurenci Roberta Lewandowskiho, Erlinga Haalanda nebo Patrika Schicka. Jen v Bundeslize dal francouzský univerzál 20 gólů a na 13 přihrál. V letošní sezóně má na kontě zatím 12 tref. Na MS do Kataru měl odjet ve velké formě a jako jedna z opor Les Bleus.

Po zranění Presnela Kimpembeho ale přišla pro Didiera Deschampse další rána. Na tréninku se po střetu s Eduardem Camavingou ocitl na zemi a nejdříve ani nemohl vstát. Zranění kolene a mistrovství světa v tahu. Vrchol kariéry každého fotbalisty. Nkunku v parádní formě, kterou už za 4 roky mít nemusí. Na druhé straně už tou dobou může být definitivně jedním z nejlepších na světě. Bohužel i takový je fotbal.

Jaká je náhrada pro MS ve fotbale 2022 v Kataru?

Náhradu Dsechamps našel také v Bundeslize. Frankfurtu se letos daří, má výbornou ofenzivu a jednou z jeho hlavních zbraní je Randal Kolo Muani. Účastník Olympijských her v Pekingu přišel do Frankfurtu z Nantes toto léto zdarma. V Nantes si připsal během dvou sezón 24 gólů a 8 asistencí. A letos? Sice "jen" 4 góly, ale rovnou 10 asistencí. Druhý Szoboszlai jich má 7. Za Francii si dosud připsal 2 zápasy, ale ty nebyly nic oproti tomu, co ho čeká nyní.

Randal Kolo Muani

David Suchý / goal.com

Nejnovější články