Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Golden Boy Gavi aneb když charisma a hype hrají hlavní roli

Ostatní - Golden Boy Gavi aneb když charisma a hype hrají hlavní roli

Golden Boy Gavi aneb když charisma a hype hrají hlavní roli © marca.com - Cenu Golden Boy po Pedrim získal Gavi

0

Líbilo se

21.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Když Gavi přebíral Kopa trophy pro nejlepšího mladého hráče v Paříži, vyvolalo to velké pozdvižení. Až za mladým Španělem totiž skončili Jude Bellingham, Jamal Musiala a kdesi daleko za ním tahoun Arsenalu Bukayo Saka. Naštěstí tu ale byla ještě prestižnější cena Golden Boy, která měla být spravedlivější. I tu ale ovládl Pablo Gavi.

Na udílení zlatého míče se kromě ocenění pro nejlepšího hráče, hráčku a brankáře světa udělovala i trofej pro nejlepšího mladého hráče světa. To, že vyhrál tuto cenu Gavi před Jamalem Musialou, Bukayem Sakou ale především Jude Bellinghamem byl velký skandál. Kopa trophy se ale bere s úctou jako druhořadá. Cena Golden Boy měla jasně připadnout Bellinghamovi. Jenže přišel šok. Golden Boy 2022 je opět záložník Barcelony Gavi.

Nedávno jsme vám přinesli nominaci na toto ocenění. Do té finální se dostalo 20 největších talentů na světě. Kromě Gaviho třeba i jeho spoluhráč Fati, Karim Adeyemi, Nicola Zalewski a hlavně již zmiňovaní Musiala s Bellinghamem. A právě tato dvojice byla největším favoritem.

Gavi se okamžitě zapsal mezi opory FC Barcelona a v 17 letech se probojoval do základní sestavy reprezentace Španělska. Senzační příběh a ten, kdo o Gaviho talentu pochybuje, ten fotbalu nerozumí. S Pedrim jednou vytvoří legendární záložní dvojici. Vyhrál ale zaslouženě? Takovým nepsaným pravidlem je, že hráč, který je favoritem například 2,3 sezóny, po první šanci trofej již nevyhraje. Rozhoduje zkrátka aktuální hype. Ten měl Gavi minulou sezónu největší. Vystřelil z neznámého chlapce až do základu Barcelony a reprezentace.

Jude Bellingham

18letý, dobře vypadající, miláček fanynek, z Barcelony. Ten humbuk zkrátka přijít musel. Co ale Jude Bellingham? Ten hraje od 16 v základní sestavě svých klubů a jak pro Birmingham, Dortmund a pomalu i reprezentaci je důležitým článkem sestavy. Jeho minulá sezóna byla parádní. 32 zápasů, 3 góly a 8 asistencí. Gavi 2+5 ve 34. Čísla podobná z podobné pozice. Ale čistě z mého hlediska se nedá vliv Gaviho a vliv Bellinghama na mužstvo porovnávat. Ztráta Gaviho by bolela, ale šla by zalepit. Jenže ztráta Bellinghama by pro BVB byla troufnu si říct kritická.

Zda je Gavi novým Golden boyem zaslouženě nebo ne nechám na vás, ale většinový názor fotbalové veřejnosti známe všichni a to, že jednoznačně není.

David Suchý / marca.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 23.10. Odpovědět

Tady jde spíš o to, že dostat se v 17 do základu Barcy a Španělské repre je téměř nemožné a přesto to dokázali jak Pedri, tak Gavi. Porovnávat vliv kluka, který hraje v jednom s největších klubů na světě a kluka v týmu, který vždy patřil mezi nadprůměr snad nemůže autor myslet vážně? Nehledě na to, že ve stejném věku měl Gavi mnohem více odehraných minut v mnohem větším klubu než Bellingham. Sorry, tady nebylo o čem.

COKO

Mě baví, jak vždycky obhajuješ neobhájitelný. Vlastně jako my všichni tady Smajlík 2 Gavi super, Bellingham o schůdek výš.

NoIscoNoDisco

Čti "Měl to dostat Bellingham". Víc k tomu netřeba psát.

NoIscoNoDisco
Nejnovější články