Zpět na » Ostatní » Zlatý míč není možné vyhrát, zlobil se Courtois

Zlatý míč není možné vyhrát, zlobil se Courtois

Zlatý míč není možné vyhrát, zlobil se Courtois © twitter.com - Thibaut Courtois

3

Líbilo se

18.10. - Brankář Realu Madrid, Thibaut Courtois, dal po vyhlášení cen Zlatého míče průchod svým emocím a divil se tomu, že se v konečném pořadí zařadil až na sedmé místo. To, že se belgický brankář nedostal mezi nejlepší trojici komentoval nelibě také bývalý špičkový gólman, Iker Casillas.

Thibaut Courtois i Karim Benzema byli v posledním ročníku La Ligy i Ligy mistrů ústředními postavami Realu Madrid a stejnou měrou se podepsali na úspěších madridského klubu na domácí i evropské scéně. Na pondělním slavnostním ceremoniálu u příležitosti předání Zlatého míče ale vyhrát cenu pro nejlepšího hráče uplynulé sezóny mohl jen jeden z nich.

Zlatý míč si podle očekávání odnesl Karim Benzema a brankář Courtois se nesnažil skrýt svou frustraci poté, co ho jeho spoluhráč v anketě porazil. Na druhém místě se umístil Sadio Mane a třetí byl záložník Kevin De Bruyne z Manchesteru City, týmu, který byl tak trochu překvapivě v pondělí vyhlášen nejlepším za uplynulou sezónu.

Po předání cen se Courtois zklamání z konečného umístění nesnažil skrývat. „Jsem velmi šťastný za Karima Benzemu. Neříkám, že bych to vyhrál já, ale nejsem ani na stupních vítězů jako brankář, který vyhrál La Ligu a Ligu mistrů,“ řekl Courtois španělským médiím po vyhlášení.

Zdá se, že dát gól je lepší než mu zabránit. Je to bitva, kterou je třeba ještě vyhrát. Když jsem viděl logiku a to, jak se hlasuje, věděl jsem, že nemám šanci vyhrát. Vítěz brankář? Vidím to velmi obtížně. Vyhrát tuto cenu je nemožné. Nemyslím si, že jako gólman můžete dokázat více, než to, co jsem dokázal já v minulém ročníku,“ vyjádřil své zklamání brankář Realu Madrid.

Úspěšný brankář se musel spokojit s Jašinovou cenou pro nejlepšího gólmana sezóny a sedmým místem v celkovém pořadí Zlatého míče. „Jsem velmi šťastný, že Thibaut vyhrál tuto trofej. S obrovským rozdílem, je to nejlepší brankář na světě. Co mě ale netěší je to, že nebyl zařazen mezi nejlepší trojici pro Zlatý míč. Pořád nechápu, podle čeho se řídí ti, kteří pořadí sestavují,“ nechal průchod svým myšlenkám i legendární brankář Iker Casillas.

Lev Jašin, po němž je pojmenována cena, tak zůstává jediným gólmanem historie, který dokázal Zlatý míč získat, podařilo se mu to v roce 1963. Casillasovým maximem bylo čtvrté místo v roce 2008, zatímco Manuel Neuer skončil v roce 2015 třetí. To, že defenzivní pozice jsou v anketě výrazně znevýhodněné je dlouhodobým problémem a na fakt bylo několikrát upozorňováno fotbalovou veřejností i experty.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články