Zpět na » Ostatní » Carlos Tevez v pátek poprvé usedne na lavičku Rosaria Central

Carlos Tevez v pátek poprvé usedne na lavičku Rosaria Central

Carlos Tevez v pátek poprvé usedne na lavičku Rosaria Central © goal.com - Carlos Tevez je novým trenérem Rosario Central

1

Líbilo se

21.06. - Argentinský fotbalový klub oznámil podpis smlouvy s bývalým veleúspěšným hráčem, Carlosem Tevezem. Na lavičce Rosaria Central bude Tevez úřadovat společně s Carlosem Reteguim. Křest ohněm na novou dvojice čeká již v pátek nejvyšší argentinské ligy.

Bývalý profesionální fotbalista, Carlos Tevez, který hrál mimo jiné za argentinskou reprezentaci, Boca Juniors, Manchester United nebo Juventus, v pátek debutuje jako trenér na lavičce Rosaria Central. Klub oznámil jeho angažování v úterý na sociálních sítích „Carlos Tevez trenérem Rosario Central. Novým trenérem Rosaria se stal El Apache, který s klubem podepsal smlouvu na dvanáct měsíců. Členem jeho trenéreského týmu bude také Carlos Retegui,“ stálo v prohlášení Rosaria.

Carlos Retegui je několikanásobný olympijský medailista, přichází ovšem z jiného sportovního odvětví. Retegui kraloval sice na trávě, honil se ovšem za hokejovým míčkem. Ve své bohaté kariéře trenoval ženský i mužský hokejový národní tým a dovedl je ke zlatu na OH v roce 2016.

Nová trenérská dvojice sledovala zatím jen z tribuny porážku svého týmu v utkání s Velezem Sarsfield, ale v pátek už budou oba vydávat pokyny přímo na lavičce. Pro Apače, který v červnu 2021 odešel z Bocy Juniors a po roce nejistoty před několika týdny oficiálně potvrdil záměr odejít do fotbalového důchodu, to bude první trenérská zkušenost.

Rosario Central je v tabulce argentinské fotbalové ligy na 22. místě se čtyřmi body z dvanácti možných, ale sezóna je teprve na svém začátku a trenér i jeho asistent budou mít šanci s týmem ještě pracovat.

Andrea Suttnerová / mundodeportivo.com

Nejnovější články