Zpět na » Ostatní » Startuje Liga národů: Jaký je rozpis zápasů české reprezentace?

Startuje Liga národů: Jaký je rozpis zápasů české reprezentace?

Startuje Liga národů: Jaký je rozpis zápasů české reprezentace? © uefa.com - Liga národů 2022

0

Líbilo se

31.05. - Fotbalové reprezentaci České republiky se nevydařila kvalifikace na světový šampionát. O to více by tak měla být motivována se ukázat v Lize národů, která startuje ve čtvrtek 2. června. Liga národů nabídne reprezentaci Česka ukázat se v elitní skupině s favority na celkové prvenství. Jak vypadá rozpis zápasů, kdo je favoritem dle sázkových kanceláří a jak je to se vstupenkami na zápasy Ligy národů?

Českou reprezentaci čeká ostrý test v zápasech základní skupiny Ligy národů, jelikož si zahraje hned se dvěma favority na celkové prvenství.

Liga národů 2022: Tabulka skupiny 2

1. Španělsko
2. Portugalsko
3. Švýcarsko
4. Česko

Náročný los letošního ročníku Ligy národů proběhl 16. prosince 2021. Losovalo se v Nyonu, kde se Česká republika dozvěděla, že jí los příliš nepřál a přiřadil jí do náročné skupiny s favorizovaným Španělskem, Portugalskem v čele s Cristianem Ronaldem a se Švýcarskem, které taktéž patří k náročnějším soupeřům.

Kdy hrají Češi? Program Ligy národů 2022

Fotbalisté trenéra Šilhavého, kteří jsou podle bookmakerů až na posledním místem skupiny, začnou skupinovou fázi na domácí půdě proti Švýcarsku. První zápas bude pravděpodobně tím nejdůležitějším, jelikož proti Švýcarům je dle sázkových kanceláří vyšší šance uhrát tři body, než proti favorizovaným Španělům a Portugalcům.

Trenér Jaroslav Šilhavý.

První zápas se odehraje již v červnu, v září si Češi v Lize národů zahrají s Portugalskem a posledním zápasem, který může opět výrazně promluvit do celkového pořadí, se Češi utkají se Švýcarskem.

Datum, čas, zápas:

2. června, 20:45 Česko - Švýcarsko
2. června, 20:45 Španělsko - Portugalsko
5. června, 20:45 Česko - Španěsko
5. června, 20:45 Portugalsko - Švýcarsko
9. června, 20:45 Portugalsko - Česko
12. června, 20:45 Španělsko - Česko
12. června, 20:45 Švýcarsko - Portugalsko
24. září, 20:45 Česko - Portugalsko
24. září 20:45 Španělsko - Švýcarsko
27. září 20:45 Portugalsko - Španělsko
27. září 20:45 Švýcarsko Česko

Liga národů 2022: Rozpis skupin

Ligu národů si v letošní sezoně kromě České republiky zahrají i týmy Maďarska, Rakouska a Walesu. Mezi elitní týmy a největší favority pak patří kromě týmy české skupiny hlavně Anglie, Belgie, Francie či Itálie.

Do Ligy národů se naopak nedostala Bosna a Hercegovina, Švédsko, Island a Ukrajina.

Rozpis skupin:

Skupina 1: Francie, Dánsko, Chorvatsko, Rakousko
Skupina 2: Španělsko, Portugalsko, Švýcarsko, Česko
Skupina 3: Itálie, Německo, Anglie, Maďarsko
Skupina 4: Belgie, Nizozemsko, Polsko, Wales

Přečtěte si také: Los MS 2022 - Španělsko ve skupině s Německem, Anglie bude hrát s USA

Česká reprezentace v Lize národů 2022

Tým Česka by se v ideálním případě opíral o výkony svých největších hvězd, ale bohužel bude muset hledat řešení i bez některých z nich.

Do zápasů v červnu se nedostane nejlepší útočník reprezentace Patrik Schick. Mezi další absence patří David Hovorka, Lukáš Provod či David Hovorka. Do výběru se pak dostal nováček Adam Vlkanova, který působí v Hradci Králové.

Liga národů 2022: Jaká je nominace Česka?

Brankáři: Aleš Mandous (Slavia), Jindřich Staněk (Plzeň), Tomáš Vaclík (Olympiakos)

Obránci: Jakub Brabec (Soluň), Vladimír Coufal (West Ham), Milan Havel (Plzeň), Václav Jemelka (Olomouc), Aleš Matějů (Benátky), Tomáš Petrášek (Čenstochová), David Zima (Turín), Jaroslav Zelený (Jablonec)

Záložníci: Václav Černý, Michal Sadílek (oba Twente), Jakub Jankto (Getafe), Lukáš Kalvach (Plzeň), Ladislav Krejčí ml., Jakub Pešek (oba Sparta), Ondřej Lingr (Slavia), Tomáš Souček, Alex Král (oba West Ham), Adam Vlkanova (Hradec Králové)

Útočníci: Adam Hložek (Sparta), Václav Jurečka (Slovácko), Jan Kuchta (Lokomotiv)

Nominace soupeřů ve skupině Česka v Lize národů

Ve Španělsku tradičně nechybí opory z Barcelony. Tým se bude opírat o zkušenosti, které představuje Sergio Busquets, šanci dostane i talent Fati. Mezi další opory se řadí bývalý hráč Barcelony Thiago Alcántara. Šanci však mají i hráči Realu Madrid - např. Dani Carvajal.

U Portugalska by se o klíčovou kvalitu měl postarat Cristiano Ronaldo, který měl jako jeden z mála vydařenou sezonu v Manchesteru United, kde se postaral o nejvyšší počet branek.

Podaří se české reprezentaci ubránit Cristiana Ronalda?

Vstupenky na Ligu národů 2022

Jak už to bývá u zápasů naší reprezentace zvykem, na zápasy není snadné se dostat a když už, ceny se blíží těm, které se účtují třeba v Lize mistrů. Pokud se tedy budete chtít dostat na zápas, doporučujeme lístky zakoupit dříve a připravit se na skutečnost, že nebude snadné na nich ušetřit.

Vstupenky dle kategorie:

1. kategorie: domácí zápasy (balíček) - 4 490 Kč; samostatná vstupenka - 2 290 Kč
2. kategorie: domácí zápasy (balíček) - 3 490 Kč; samostatná vstupenka - 1 890 Kč
3. kategorie: domácí zápasy (balíček) - 2 490 Kč; samostatná vstupenka - 1 290 Kč

Vstupenky lze zakoupit na portálu Ticketportal. Pokud jste členem oficiálního fanklubu reprezentace Česka, je možné získat dodatečnou slevu.

Liga národů: Sázení, tipy, bookmakeři

Mezi největší favority dle bookmakerů patří Francie, která by svou skupinu měla vyhrát s kurzem 1,5. Ve skupině 3 by pak z prvního místa měla postoupit Anglie pod kurzem 2,5. Nižší kurz na výhru skupiny má pak i Belgie. Všechny jmenované kluby pak patří mezi největší favority na celkové prvenství.

Pokud si budete chtít vsadit na Česko, tak s kurzem 20 lze tipovat, že naše reprezentace vyhraje svou skupinu na úkor favoritů ze Španělska a Portugalska.

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com

Anketa

Na jaké pozici skončí česká reprezentace ve skupině?

První místo (0)

První místo 0,0%

Druhé (1)

Druhé 25,0%

Třetí (2)

Třetí 50,0%

Čtvrté (1)

Čtvrté 25,0%
Celkový počet hlasů: 4
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Nejnovější články