Zpět na » Ostatní » Los MS 2022: Španělsko ve skupině s Německem. Anglie bude hrát s USA, Brazilci mají Kamerun

Los MS 2022: Španělsko ve skupině s Německem. Anglie bude hrát s USA, Brazilci mají Kamerun

Los MS 2022: Španělsko ve skupině s Německem. Anglie bude hrát s USA, Brazilci mají Kamerun © twitter.com, fotbalportal.cz - Los MS 2022

1

Líbilo se

01.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE V katarském Dauhá, jednom z dějišť mistrovství světa, byly v pátek večer rozlosovány základní skupiny blížícího se mundialu. Ten se odehraje na konci letošního roku. Hned ve skupinách dojde na několik velmi zajímavých duelů. Jedním z největších lákadel bude střet Španělska s Německem ve skupině F.

Pozoruhodné je to, že světový šampionát byl rozlosován, aniž by byli známi všichni jistí účastníci. Zbývají tři volná místa. Bude se ještě čekat, jak dopadne evropské play-off mezi Walesem a vítězem duelu Skotsko - Ukrajina. Budou se hrát také mezikontinentální baráže. Vítěz utkání Austrálie - Spojené arabské emiráty se popere o postup s Peru. Nový Zéland bude hrát proti Kostarice. Není ještě ani určeno to, kdo kde odehraje své zápasy a v jakých časech. Vše se bude určovat podle marketingového hlediska.

Země byly tradičně rozděleny do čtyř výkonnostních košů. V tom prvním byl hostitelský Katar a sedm nejlepších zemí podle aktuálního žebříčku FIFA, tedy Brazílie, Belgie, Francie, Argentina, Anglie, Španělsko a Portugalsko.

Ve druhém pak Nizozemsko, Dánsko, Německo, Švýcarsko, Uruguay, Chorvatsko, USA a Mexiko. Ve třetím Írán, Japonsko, Maroko, Srbsko, Polsko, Jižní Korea, Senegal a Tunisko.

V tom posledním Ekvádor, Saúdská Arábie, Ghana, Kamerun, Kanada a nejistí účastníci (Wales - Skotsko/Ukrajina, Peru - SAE/Austrálie, Kostarika/Nový Zéland).

Jediným pravidlem bylo to, že v jedné skupině se nemohly potkat dvě země z jedné konfederace, s výjimkou Evropy. Znovu se bude hrát v osmi skupinách po čtyřech týmech. Z každé skupiny projdou do vyřazovací fáze dva nejlepší.

Skupina A
Katar
Ekvádor
Senegal
Nizozemsko

Skupina B
Anglie
Írán
USA
Wales - Skotsko/Ukrajina

Skupina C
Argentina
Saúdská Arábie
Mexiko
Polsko

Skupina D
Francie
Austrálie/SAE - Peru
Dánsko
Tunisko

Skupina E
Španělsko
Kostarika/Nový Zéland
Německo
Japonsko

Skupina F
Belgie
Kanada
Maroko
Chorvatsko

Skupina G
Brazílie
Srbsko
Švýcarsko
Kamerun

Skupina H
Portugalsko
Ghana
Uruguay
Jižní Korea

Mistrovství světa bude probíhat od 21. listopadu do 18. prosince.

sfsdfsdf(zdroj: twitter.com)

fafsf(zdroj: twitter.com)

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, bbc.com, fifa.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články