Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Dvojitý agent Ralf Ragnick: Usedne na lavičku reprezentace Rakouska, zůstane i poradcem Manchesteru United?

Ostatní - Dvojitý agent Ralf Ragnick: Usedne na lavičku reprezentace Rakouska, zůstane i poradcem Manchesteru United?

Dvojitý agent Ralf Ragnick: Usedne na lavičku reprezentace Rakouska, zůstane i poradcem Manchesteru United? © jerseyeveningpost.com - Podaří se Ragnickovi zvládnout dvě funkce?

2

Líbilo se

29.04. - V listopadu 2021 se německý trenér Ralf Ragnick ujal dočasné funkce trenéra Manchesteru United po Ole Gunnar Solskjaerovi, nyní se přesune do národního týmu Rakouska, zároveň ale na Old Trafford zůstane v pozici poradce a to až do roku 2024. Dvojí funkci německého trenéra kritizuje spousta odborníků v čele s Gary Nevillem

Třiašedesátiletý Ralf Ragnick na konci listopadu loňského roku nahradil na lavičce Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera a dohodl se s klubem, že tým povede do léta a po té ještě další dva roky zůstane v roli konzultanta. Výsledky pod vedení Ragnicka jsou ovšem neuspokojivé, United jsou v současné chvíli na šestém místě v Premier League, pět bodů za Arsenalem, který drží pozici pro Ligu mistrů v příští sezóně.

Z výše uvedených důvodů bylo oznámeno, že novým trenérem Manchesteru United pro příští sezónu se stane současný trenér Ajaxu, Erik ten Hag. Ralf Ragnick se s týmem ale loučit definitivně nebude, zůstane na pozici konzultanta, která bude zahrnovat šest dní v měsíci po dvou následujících dvou let. „Mohu Vám potvrdit, že určitě budu pokračovat ve své roli konzultanta na konci sezóny i v dalších dvou letech,“ řekl pro Skysports Ralf Ragnick po čtvrteční domácí remíze 1-1 s Chelsea v Premier League. „Velmi se na to těším. Ještě jsme spolus Erikem nemluvili o smlouvě a profilu této práce, ale mohu potvrdit, že zde budu pokračovat i po konci sezóny."

Díky menší vytíženosti v rámci poradenské činnosti si může Ragnick dovolit přijmout také post trenéra rakouského národního týmu. U něj ještě smlouvu nepodepsal, ale je preferovaným kandidátem OFB (Rakouského fotbalového svazu) a čeká se jen na to, než představenstvo formálně Ragnicka jmenuje do funkce. Rakouský fotbalový svaz hledá nového trenéra poté, co Franco Foda rezignoval na svou funkci po porážce 0-2 s Walesem na začátku měsíce, která národní tým připravila o účast na MS v Kataru.

Pochybnosti o tom, zda je možné kombinovat dvě funkce má ale třeba Gary Neville. „Opravdu může někdo v roli konzultanta nebo třeba sportovního ředitele Manchesteru United týden co týden sledovat rakouské hráče a pak je vybírat do národního týmu? Rakouský národní tým má svou hrdost, je to skvělá země s výbornými hráči, takže se na jejich hru bude muset trenér dívat každý týden. Pak je bude jezdit trénovat dva týdny v září, říjnu, listopadu a březnu. A do toho se ptám, co bude s poradenstvím pro Manchester United? Která ze dvou rolí má prioritu?,“ naráží na konflikt mezi dvěma funkcemi bývalý hráč.

Nechápu, jak si někdo může myslet, že to bude fungovat. Pokud jste manažerem národního týmu, a já jsem pracoval přímo pod ním, pak víte, že musíte být přítomen a sledovat, jak Vaši hráči hrají týden co týden. A Ragnick nemůže sledovat hráče rakouské reprezentace a zároveň být přítomen na Old Trafford. Je to chaotické a United si nemůže dovolit rozptýlení a špatný komunikační plán,“ zkritizoval Gary Neville rozhodnutí Ralfa Ragnicka a Manchesteru United.

Andrea Suttnerová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak Ragnick žádný zázrak v United neudělal .... Očekával jsem od něj mnohem víc. A teď chce sedět na dvou židlích ??? Jak to chce zvládat ?? Smajlík 11

pavelprvni
Nejnovější články