Zpět na » Ostatní » Giorgio Chiellini oznámil reprezentační konec

Giorgio Chiellini oznámil reprezentační konec

Giorgio Chiellini oznámil reprezentační konec © thestar.com.my - Giorgio Chiellini oznámil reprezentační konec

0

Líbilo se

26.04. - Obránce Juventusu a italského národního týmu, Giorgio Chiellini, oznámil, že v červnu oblékne naposledy reprezentační dres. Rozloučit se s mezinárodním fotbalem plánuje v přátelském utkání proti Argentině, které azzurri odehrají 1. června 2022 ve Wembley.

Dlouho se o konci Giorgia Chielliniho spekulovalo, nyní přišlo potvrzení. Za pět týdnů se obránce ověnčený mezinárodními úspěchy naposledy představí fanouškům v dresu italské reprezentace. Až na trávník vyběhne s kapitánskou páskou do utkání s Argentinou, bude to jeho derniéra v národním týmu. Vybral si pro ni přátelské utkání vítězů Eura 2020 proti držitelům jihoamerické Coppa America.

V národním týmu to bude můj poslední zápas. Přijde mi to jako pochopitelné, mám osmatřicet let a je třeba začít zvolňovat. Pokud budu zdravotně v pořádku a budu hrát, pak se bude jednat o mé poslední utkání. Vybral jsem si Wembley, protože právě tady jsem dosáhl na jeden z vrcholů mé kariéry. Bylo by krásné rozloučit se s národním týmem v zápase proti Argentině. Nechám v reprezentaci prostor mladším hráčům,“ oznámil Giorgio Chiellini novinářům.

Před sebou má pravděpodobně také poslední měsíc v dresu bianconeri, přestože když přijde na téma odchodu z Turína, obránce zatím mlží. „Pojďme si nejdříve pojistit čtvrté místo a vyhrát finále italského poháru, až pak bude čas na to, rozhodnout se co dál. Sednu si a proberu své možnosti s oběma mými rodinami, tou osobní i tou pracovní. Mám třicetosm let a je normální, že člověk už musí uvažovat i o budoucnosti.

Když loni v létě azzurri vystoupili na evropský fotbalový trůn, Chiellinimu vypršela v Juventusu smlouva. Podepsal ale v Turíně další dvouletý kontrakt a cílem bylo rozloučit se na MS v Kataru. Tam se bohužel národní tým nekvalifikoval a tak se Chielliniho vize budoucna také radikálně změnila. Před rodákem z Toskánska jsou tři možné cesty: budoucnost v MLS, okamžitý přechod do funkce ve vedení Juventusu nebo také pozice v národním týmu. Jedno je jisté, na trenérskou kariéru se Chiellini nevydá, tuto možnost několikrát kategoricky odmítl.

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Nejnovější články