Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » San Siro by se mohlo stát pomníkem obětem Covidu v rámci úžasných plánů renovace stadionu

Ostatní - San Siro by se mohlo stát pomníkem obětem Covidu v rámci úžasných plánů renovace stadionu

San Siro by se mohlo stát pomníkem obětem Covidu v rámci úžasných plánů renovace stadionu © thesun.co.uk - Nové San Siro, které má býti pomníkem obětem pandemie

2

Líbilo se

24.12. - BULVÁRNÍK Přední italský architekt vymyslel plány, jak proměnit San Siro v krásný památník na poctu těm, kteří zemřeli kvůli koronaviru. Stadion, který je v současné době domovem pro AC Milán a Inter, by se měl stát modernější a jeho název má znít The Cathedral.

Stadion inspirovaný slavnými milánskými památkami Duomo di Milano a Galleria Vittorio Emanuele, by měl být pro 65 000 diváků dokončen do roku 2027, přičemž oba týmy budou i nadále stadion využívat.

Navrhovatel Angelo Renna však vypracoval působivé plány, jak na místě vysadit 35 000 cypřišů a proměnit je v ohromující památník, který ctí ty, kteří během pandemie přišli o život.

„Hlavní myšlenkou je zachránit legendární stadion San Siro před demolicí a přeměnit celou stavbu na místo uctění památky obětí Covid-19,“ řekl Renna pro designový magazín Dezeen.

„Během posledních pěti měsíců pandemie koronaviru přišlo v Itálii o život téměř 35 000 lidí a Milán bylo jedním z hlavních epicenter.“

„Doufám, že vytvořím duchovní a posvátné místo, kde se lidé budou moci znovu spojit se svými milovanými."

Set to open in 2027, it will boast 65,000 seats

Renna také vysvětlil, proč byly cypřiše pro projekt životně důležité.

„Cypřiš je běžná okrasná dřevina pěstovaná po tisíciletí v celé oblasti Středomoří.“

„Tmavě zelený vertikální tvar těchto stromů je vysoce charakteristickým znakem hřbitovů a posvátných prostor, jako symbol nesmrtelnosti, emblém života po smrti.“

„Cypřiš je také strom, který díky své složité a husté koruně poskytuje životní prostor mnoha ptákům, plchům, veverkám, ještěrkám a mnoha dalším zvířatům."

Renna´s drafted plans allow for 35,000 Cypress trees to be planted where the stands were

Kamil Zalabák / thesun.co.uk, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články