Zpět na » Ostatní » Lionel Messi se dočkal 1. trofeje s Argentinou. Vyhrál Copa América

Lionel Messi se dočkal 1. trofeje s Argentinou. Vyhrál Copa América

Lionel Messi se dočkal 1. trofeje s Argentinou. Vyhrál Copa América © skysports.com, fotbalportal.cz - Messi se dočkal

2

Líbilo se

11.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve 34 letech konečně mohl Lionel Messi se svou zemí oslavit velkou trofej. Sice už v jejích barvách vyhrál Mistrovství světa do 20 let a také Olympijské hry, což bylo ovšem s výběrem do 23 let, ale v dospělé reprezentaci Albiceleste mu velký triumf unikal. Až do teď. Ve finále Copa América na stadionu Maracaná porazila Argentina ve finále Brazílii díky krásnému gólu Ángela Di Maríi.

S Barcelonou vyhrál všechno, co se dalo. Jenomže v barvách reprezentačního výběru to dlouho nevycházelo. Už to vypadalo, že Lionel Messi prokletí nezlomí.

V roce 2005 sice vyhrál s Argentinou Mistrovství světa do 20 let a o tři roky později triumfoval s výběrem do 23 let i na Olympijských hrách v Pekingu, ale v dospělé reprezentaci to ne a ne zlomit. Třikrát hrál finále Copa América, jednou Mistrovství světa. Čtyřikrát jej prohrál.

Až letos přišel zlom. Ve finále proti Brazílii na stadionu Maracaná se diváci dočkali obrovského množství faulů (41) a jen jednoho gólu. Ten vstřelil Ángel Di María, který přeloboval Edersona. Kanárci na to něj nedokázali zareagovat, i když na to měli takřka 70 minut.

Argentina vyhrála 1:0 a Lionel Messi se konečně dočkal. Ve 34 letech. K triumfu výrazně pomohl. Vstřelil 4 góly (nejlepší střelec) a na 5 přihrál (nejlepší nahrávač). Společně s Neymarem byli vyhlášeni nejlepšími hráči turnaje.

Snad se mu alespoň trochu podařilo umlčet kritiky, kteří vždy poukazovali na jeho neúspěch v argentinském dresu. Možná se za rok dočká i na světovém šampionátu v Kataru.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články