Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Mancini modernizoval Itálii, uznal před finále protějšek Southgate

Ostatní - Mancini modernizoval Itálii, uznal před finále protějšek Southgate

Mancini modernizoval Itálii, uznal před finále protějšek Southgate © Goal.com - Čí trenérský um bude mít ve finále navrch?

1

Líbilo se

10.07. - V neděli večer se odehraje boj na ostří nože. Anglie, která se ve finálovém klání Eura představí doma na stadionu Wembley, se postaví Itálii, k níž naopak po semifinálových kontroverzích tíhne drtivá většina zbytku fotbalové Evropy. Oba soupeři pro sebe však mají pochopitelné množství respektu, což potvrdil na včerejší tiskové konferenci také Gareth Southgate, trenér Albionu.

Britské ostrovy znovu ožily kopanou a angličtí fanoušci si po triumfu nad Dánskem už nehodlají připustit žádný jiný scénář než prvenství na „domácím" mistrovství Evropy, stejně jako v roce 1966. Se sokem z Apeninského poloostrova se však musí počítat.

„Mají velmi jasně vytyčenou taktiku, skvělého týmového ducha a energii," potvrdil Southgate pro novináře. „Po taktické stránce jsou na tom stejně dobře jako snad všechny italské týmy. Ale mají trochu rozdílný způsob hry oproti tradiční Itálii, velmi moderní."

„Poslední dva roky jsem je pečlivě sledoval, takže vím, jakou práci pro mužstvo odvedl kouč Roberto Mancini. Jedná se o nadstandardní tým a jsem si jistý, že do finále se dostaly dva nejlepší výběry šampionátu."

Italové si rozhodně nebudou chtít připomínat zklamání z roku 2012, kdy ve finále mistrovství starého kontinentu podlehli Španělsku. Potvrdí Manciniho parta zítra od 21:00 svou formu, nebo převládne anglická euforie?

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články