Zpět na » Ostatní » Češi prohráli s Angličany a do osmifinále postoupili ze třetího místa

Ostatní - Češi prohráli s Angličany a do osmifinále postoupili ze třetího místa

Češi prohráli s Angličany a do osmifinále postoupili ze třetího místa © skysports.com - Spolupráce mezi Grealishem a Sterlingem Anglii vynesla tři body

1

23.06. - REVIEW Česká reprezentace v posledním skupinovém utkání prohrála s favorizovanou Anglii 0:1 a nevybojovala tak prvenství ve skupině. Dokonce spadla až na třetí místo, protože v souběžně hraném utkání Chorvatsko porazilo Skotsko 3:1 a dostalo se před Čechy o skóre.

Česko - Anglie 0:1

Branky:12. Sterling

Česko:Vaclík - Coufal, O. Čelůstka, Kalas, Bořil - Holeš (84. Vydra), Souček - Masopust (64. Hložek), Darida (C) (64. Král), Jankto (46. Ševčík) - Schick (75. Pekhart).

Anglie:Pickford - Walker, Stones (79. Mings), Maguire, Shaw - Phillips, Rice (46. J. Henderson) - Saka (84. Sancho), Grealish (68. Bellingham), Sterling (67. Rashford) - Kane (C).

Čeští fotbalisté se ani nestihli pořádně rozkoukat a už mohli být ve ztrátě jednoho gólu. Ve 2. minutě si za obranu naběhl Raheem Sterling, který poslal svůj lob přes Vaclíka pouze do brankové konstrukce.

Svěřenci kouče Šilhavého se nepoučili a z druhé velké příležitosti Raheema Sterlinga již inkasovali. Ve 12. minutě si křídelník Manchesteru City našel centr Grealishe a hlavou usměrnil míč do sítě.

O těsném vítězství Anglie rozhodl Raheem Sterling (zdroj: skysports.com)

Skóre mohl navýšit kapitán Albionu Harry Kane. Zasekávačkou vyřadil ze hry Kalase, ale Tomáš Vaclík do poslední chvíle počkal na zakončení, aby nakonec předvedl velmi dobrý zákrok levou rukou.

Češi poprvé zahrozili Tomášem Holešem. Jeho povedená dělovka mířila do levého horního rohu, ovšem Pickford na balón dobře viděl a dokázal jej vyrazit na rohový kop. O pár minut později neuspěl ani Tomáš Souček, jenž z otočky těsně minul cílové zařízení.

Druhý poločas rozhodně nebyl tak atraktivní, jako ten první. Angličané kontrolovali těsné vedení, které v koncovce zápasu ještě navýšili, ale zásah Jordana Hendersona neplatil pro ofsajdové postavení.

Anglie porazila Česko 1:0 a ovládla skupinu D, v osmifinále se tak může těšit na jednoho ze čtveřice Francie, Portugalsko, Německo, Maďarsko. Češi těsnou porážkou spadli až na třetí místo, protože Chorvati udolali Skoty 3:1 a dostali se na druhou příčku díky většímu počtu vstřelených gólů.