Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Fanoušci bučeli na Angličany za pokleknutí. Hráči Chorvatska se k nim nepřidali

Ostatní - Fanoušci bučeli na Angličany za pokleknutí. Hráči Chorvatska se k nim nepřidali

Fanoušci bučeli na Angličany za pokleknutí. Hráči Chorvatska se k nim nepřidali © skysports.com -

0

Líbilo se

14.06. - VIDEO

Část fanoušků na londýnském Wembley bučela na fotbalisty Anglie, kteří před nedělním soubojem mistrovství Evropy s Chorvaty poklekli, aby vyjádřili odpor k rasismu a podporu hnutí Black Lives Matter. Nespokojení fanoušci jsou přesvědčeni o tom, že pokleknutí je politické gesto, které nemá ve fotbale co dělat.

Chorvaté se nepřidali k Angličanům, nepoklekli a část z nich chorvatským hráčům tleskala. Nedělní zápas D-skupiny Anglie-Chorvatsko vidělo na stadionu 22 500 diváků.

Anglická fotbalová asociace před zápasem připomněla fanouškům, že tým předvede gesto pokleknutí jako součást celosvětových protestů proti rasové diskriminaci, nespravedlivosti a nerovnosti.


„Je povinností hráčů pokračovat v interakci s veřejností v otázkách, jako je rovnost, rasová nespravedlnost nebo začleňování lidí do společnosti. A zároveň využívat sílu svých hlasů k tomu, aby pomohli nastolit témata, zvyšovat o nich povědomí a dělat osvětu,” napsal Southgate.

„Pan premiér respektuje práva všech lidí poklidně protestovat a dát najevo svůj pohled na nespravedlnost. Byl by ale rád, kdyby fanoušci své fotbalisty povzbudili a nebučeli na ně,” uvedl mluvčí britského premiéra Borise Johnsona.

V prvním zápase EURO 2020 zvítězili fotbalisté Anglie nad Chorvatskem 1:0. Tříbodový úlovek v nedělním duelu D-skupiny jim zajistil gól Raheema Sterlinga z 57. minuty.

Další zápas na šampionátu budou hrát Angličané v pátek 18. června v 21:00 proti Skotsku ve Wembley, Chorvaté se představí o tři hodiny dříve v Glasgow proti Česku.

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Forte02 - 14.06. Odpovědět

Ještě že mají Chorvati rozum

Forte02
Reklama
Reklama
Nejnovější články