Zpět na » Premier League » Proč Georginio Wijnaldum upřednostnil PSG před Barcelonou?

Premier League - Proč Georginio Wijnaldum upřednostnil PSG před Barcelonou?

Proč Georginio Wijnaldum upřednostnil PSG před Barcelonou? © netherlandsnewslive.com, fotbalportal.cz - Proč šel Wijnaldum do PSG?

1

Líbilo se

13.06. - Po posledním ligovém zápase bylo jasné, že je to také rozloučení s Georginiem Wijnaldumem. S Liverpoolem se nedohodl na prodloužení smlouvy. Stane se tedy volným hráčem. Už je navíc jasné, kde bude od příští sezóny působit. Mohl si vybírat. Zájem měl celý zástup velkoklubů. Nejvíce pak Paris Saint-Germain a Barcelona. Nizozemský reprezentant si vybral PSG. Proč?

Je to poměrně prosté. Georginio Wijnaldum to vysvětlil tím, že Barcelona vyjednávala příliš dlouho a celá věc se neustále natahovala.

Aktuálně se s nizozemskou reprezentací, kterou vede jako kapitán, připravuje na úvodní duel na EURO 2020. Každopádně ještě před ním se dohodl s Paris Saint-Germain, kde bude od nové sezóny působit. Přichází zdarma jako volný hráč. Samozřejmě ale bude královsky placený. Podobně jako italský gólman Gianluigi Donnarumma z AC Milán.

Po svém konci v Liverpoolu bude tedy nově působit Wijnaldum pod Mauriciem Pochettinem. Zajímaly se o něj ale i Barcelona a Bayern Mnichov. Jednání s Barcelonou se ale protahovalo až na čtyři týdny.

„Rozhodl jsem se tak, jak jsem se rozhodl. Bylo to velmi obtížné rozhodnutí. Jednal jsem s Barcelonou čtyři týdny a nikdy jsme nedospěli ke konečnému verdiktu.“

„Paris Saint-Germain byl v rozhodování o něco lepší. Byli rychlejší. A projekt, který mají v PSG, mě opravdu oslovil.“

„Musím být upřímný. Myslel jsem si, že se přestěhuju do Barcelony, protože to byl jediný tým, který se o mě opravdu zajímal, ale společně se neshodli. U PSG to bylo mnohem jasnější.“

Během svého pětiletého působení v Liverpoolu vyhrál Gerginio Wijnaldum Ligu mistrů i Premier League. Odehrál v jeho dresu celkem 237 zápasů.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
peteo - 16.06. Odpovědět

Dobrý den. Stolní tenis ( Liga Pro ( Ping pong ) - Sportovní sázení - Spolehlivé informace - www.nirexo.blogspot.cz

peteo
Kuzma - 14.06. Odpovědět

V PSG dostane double money ... jednoduchá volba Smajlík 2

Kuzma
Reklama
Reklama
Nejnovější články