Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Finále FA CUPu bude s fanoušky. V Anglii jednají, za jakých podmínek dostat diváky na stadion

Ostatní - Finále FA CUPu bude s fanoušky. V Anglii jednají, za jakých podmínek dostat diváky na stadion

Finále FA CUPu bude s fanoušky. V Anglii jednají, za jakých podmínek dostat diváky na stadion © thesun.co.uk - Vrátí se fanoušci na stadion?

2

Líbilo se

14.03. - BULVÁRNÍK Tamní fotbalová asociace jedná společně s britskou vládou, kdy a za jakých podmínek vrátit aspoň část fanoušků do hledišť na sportovní události. Zkušebním projektem má být finálový zápas FA CUPu, který se má hrát ve Wembley 15. května ještě předtím, než v Anglii dojde k uvolnění přísných opatření.

Konečné rozhodnutí o tom, kolik bude povoleno účastníků v hledišti, přijde v příštích několika týdnech po diskusích vlády s organizátory a místními úřady.

Tajemník kultury Oliver Dowden uvedl: „Tyto testovací akce budou zásadní při hledání způsobů, jak bezpečně dostat fanoušky a diváky zpět bez sociálního distancování. Budeme se řídit vědeckými a lékařskými odborníky, ale budeme pracovat na tom, abychom dosáhli pokroku“.

„Chceme přimět lidi, aby si užívali to, co mají rádi, a zajistit, aby se některá z našich nejdůležitějších průmyslových odvětví postavila na nohy."

Fanoušci nebudou vpuštěni, pokud předtím neprošli negativním testem na Covid a také musí souhlasit s následným testem ihned po skončení utkání. Dále pak musí souhlasit, že po celou dobu návštěvy stadionu budou nosit ochranu úst v podobě roušky.

Premiér Boris Johnson již oznámil, že veškerá omezení týkající se davů mají skončit od 21. června, což umožňuje 90 000 plných míst ve Wembley pro pozdější fáze Euro 2020, což je určitě výborná zpráva a doufejme, že se jeho předpoklady naplní.

Přestože je finální zápas FA Cupu pro fanoušky obrovským krokem vpřed, zatím neexistují žádné plány na jejich posunutí dopředu, tak aby se fanoušci Spurs nebo Manchesteru City mohli 25. dubna zúčastnit finále Carabao Cupu.

Závěrem by se dalo konstatovat, že pokud se u nás v Česku bude dařit očkovat a pandemická situace se zlepší, tak snad brzy uvidíme fanoušky na stadionech FORTUNA: LIGY, o což se už dlouhodobě snaží boss Slavie Jaroslav Tvrdík.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz thesun.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články