Zpět na » Premier League » Wilfried Zaha před zápasem odmítl pokleknout. "Odmítám plnit prázdná gesta," prohlásil

Premier League - Wilfried Zaha před zápasem odmítl pokleknout. "Odmítám plnit prázdná gesta," prohlásil

Wilfried Zaha před zápasem odmítl pokleknout. © standard.co.uk - Wilfried Zaha

4

Líbilo se

15.03. - Jako první se postavil stereotypu. Wilfried Zaha před utkáním jeho Crystal Palace s West Bromem odmítl pokleknout na jedno koleno tak, jak se v Premier stalo běžným zvykem. Vyjádřil tak nesouhlas s vydáváním prázdných gest, které mají sloužit na podporu boje proti rasismu.

Stalo se tradicí, že fotbalisté, rozhodčí, i trenérský tým před každým zápasem anglické Premier League pokleknou na jedno koleno. Tento zvyk začal být prováděn z důvodu rasistických narážek proti fotbalistům černé pleti. Zároveň také měl podporovat organizaci Black Lives Matter.

Před utkáním 28. kola mezi Crystal Palace a West Bromem odmítl předzápasovou tradici splnit Wilfried Zaha. Po zranění se vracející fotbalista z Pobřeží Slonoviny zůstal v blízkosti středového kruhu jako jediný stát. Byl prvním hráčem, který odmítl splnit tento rituál.

"Měli bychom se zaměřit na kvalitnější vzdělávání ve školách a měli bychom rázně zakročit proti lidem, kteří si zakládají falešné účty a urážejí skrze ně příslušníky černé pleti na sociálních sítich. Děláním prázdných gest na trávníku se nic nezmění," prohlásil po utkání Wilfried Zaha.

Avizoval jsem několik týdnů dopředu, že s poklekáváním před zápasem nesouhlasím, přijde mi to potupné. Na druhou stranu ale respektuji všechny spoluhráče i protihráče, kteří se k tomuto aktu rozhodnou," doplnil střelec devíti ligových zásahů.

V médiích se Wilfried Zaha dočkal převážně zastání. K situaci se vyjádřil i trenér The Eagles Roy Hodgson. "Sám se rozhodl udělat tento krok a my jeho volbu plně respektujeme. Situace ohledně rasimu se nelepší, ačkoli se snažíme napříč ligou se všemi ostatními týmy vyjádřit nesouhlas. Pro Wifrieda se stala věc zbytečným rituálem a já bych se nedivil, kdyby se k němu postupně přidávalo více a více hráčů," prohlásil třiasedmdesátiletý stratég po zápase.

Zaha se postavil systému a bude nyní zajímavé sledovat, zda se některý z hráčů ke křídelníkovi The Eagles přidá. Otázkou rovněž zůstává, jak by se společnost postavila k situaci v momentě, kdy by jako první odmítl pokleknout hráč bílé pleti.

Milan Huppert / fotbalportal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Banfan - 16.03. Odpovědět

Spíš už tohle trapné gesto dávno vyšumělo a chce to znova roztočit kolo nenávisti jiným způsobem, když už to ani samotné propagonisty nebaví. Oni už si něco najdou, aby mohly znovu brečet a svádět svoji neschopnost na rasismus.

Banfan
Wazz - 15.03. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Tscar - 15.03. Odpovědět

A teď si představme, kdyby s tím jako první seknul se stejným vysvětlením bílej hráč.

Tscar
Tscar - 15.03. Odpovědět

Je to jako za komančů. Všichni jsou si rovni, jen někteří jsou si rovnější.

Tscar

Zaha je frajer ! Měli by to pochopit i ostatní ! I mně je to proti srsti, je to chujovina Smajlík 14

pavelprvni

Ale neměli, když někdo chce tak ať klidně klečí, je to úplně stejně v pohodě jako když se někdo rozhodne neklečet jako třeba teď Zaha, každého svobodná volba, jediné co pro mě v pohodě není je to, když někdo je skutečně rasista a je jedno jestli je bílý, černý, žlutý nebo jakýkoliv

Tomguncz27

NENI to jak za tzv komannčů ale asi tak 100krat horsi .

myspulin
Wazz - 16.03. Odpovědět

Smajlík 2 psát že za komoušů bylo líp by mělo bejt trestáno kastrací

Wazz

dovolím si nesouhlasit. kdyby to v 1. nebo 2. kole udělal běloch, tak v PL skončil. bralo by se to jako neúcta, někteří by ho nazvali rasistou. proto to musel udělat hráč tmavé pleti. díky Zaho

ovmartin23

Ano, běloch by měl problémy, ale myslím, že kdyby v oficiálním vyjádření vysvětlil proč to udělal tak by se mu pochopení také dostalo, pokud by to samozřejmě neudělal z toho důvodu, že proti lidem černé pleti něco skutečně má

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články