Zpět na » Ostatní » Nespravedlnost. VAR k ničemu. Ronaldo měl být vyloučen, soptí kouč Íránců Queiroz

Nespravedlnost. VAR k ničemu. Ronaldo měl být vyloučen, soptí kouč Íránců Queiroz

Nespravedlnost. VAR k ničemu. Ronaldo měl být vyloučen, soptí kouč Íránců Queiroz © FotbalPortal.cz -

3

Líbilo se

26.06. - VIDEO Hodně vypjaté emoce přinesl závěrečný úsek zápasu základní skupiny B MS v Rusku mezi Íránem a Portugalskem. A to nejen proto, že asijský celek v nastaveném čase vyrovnal a připravil tak úřadující mistry Evropy o nasazení do osmifinále z prvního místa. Saze bouchly v trenérovi Queirozovi především kvůli, dle jeho názoru, nespravedlivě posouzeném zákroku Cristiana Ronalda, po němž měl být vyloučen.

Írán včera vybojoval cennou remízu s mistry Evropy Portugalci 1:1, byť to na jejich vyřazení z další fáze turnaje nemělo vliv. Ačkoliv by mohl nerozhodný výsledek nasvědčovat všeobecné spokojenosti u íránské strany, opak byl pravdou.

Kouč Carlos Queiroz byl vzteky bez sebe, že Cristiano Ronaldo nebyl vyloučen za faul loktem na jeho svěřence Mortezu Pouraliganjiho. Celý incident byl zrevidován pomocí VAR, nicméně sudí Enrique Cáceres ocenil celý zákrok jen za žlutou kartu.

„Zastavíte celý zápas kvůli VAR a je tam loket. A za loket je podle pravidel červená karta. Pravidla nic neříkají o tom, jestli je to Messi nebo Ronaldo. Je to červená. Pochybnosti u mě nejsou nad rozhodčími, spíše nad přístupem, odvahou a charakterem,“ zlobil se trenér íránského týmu.

„Rozhodnutí musí být jasné pro každého, pro lidi. Dle mého soudu VAR nepracuje dobře. To je realita. Pravda musí být respektována, musíme vědět, kdo rozhoduje zápasy. Pokud nasadíte VAR, pak dělat chyby není lidské. Chyba se stane tehdy, pokud bude rozhodčí sám na hřišti a něco neuvidí. To akceptujeme,“ pokračoval.

„Ale jestliže máte tu nejlepší technologii, trénink, tisíce dolarů investovaných do systému a pět chlápků sedí nahoře a nevidí loket?“

Měl být Ronaldo za zákrok loktem vyloučen?
Ano
Ne
Created with Survey Creator

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz, skysports.com

Související odkazy
Nejnovější články