Zpět na » Ostatní » Kostaričan Wanchope ukončil kariéru!

Kostaričan Wanchope ukončil kariéru!

Kostaričan Wanchope ukončil kariéru! © sobrefutbol.com.a -

0

Líbilo se

17.11. - Zřejmě nejznámější kostarický fotbalista všech dob Paulo Wanchope nečekaně ukončil svoji bohatou kariéru. Bývalý útočník Manchesteru City, West Hamu a Derby County tak učinil poté, co dospěl k názoru, že už na fotbal na té nejvyšší úrovni nemá.

Wanchope pověsil kopačky na hřebík v pouhých jedenatřiceti letech. Během své kariéry oblékl dres sedmi klubů - vedle zmíněných anglických destinací procestoval s fotbalem prakticky celý svět, když působil v Malaze, Al-Gharrafa, FC Tokyo, Rosario Central či americkém Chicago Fire. Obdivuhodná je jeho bilance v reprezentačním dresu, kde nastřílel 45 branek v 75 utkáních. Pro ukončení kariéry se rozhodl proto, že už nedokázal předvádět takové výkony, jaké by si sám představoval.

"Dával jsem fotbalu vždy 100%. Je to smutné, ale moje poslední výkony byly od mých představ hodně vzdálené, a proto jsem se rozhodl ukončit kariéru. Bylo to těžké rozhodnutí, ale musel jsem to udělat. Je pravda, že během posledních šesti měsíců jsem se v tréninku i v zápasech hodně snažil, ale všichni víme o mých potížích s kolenem. U fotbalu ale samozřejmě zůstanu, je to moje velká vášeň," vysvětluje Wanchope své rozhodnutí.

Wanchope začínal svoji kariéru v domácím CS Heredanio, ale už po dvou letech se stěhoval do Anglie, kde zaujal skauty Derby County. Hned při svém debutu zaznamenal nezapomenutelný gól do sítě Manchesteru United, kdy obešel čtyři obránce soupeře a chladnokrevně prostřelil Petera Schmeichela. Za dvě sezóny v Derby stihl vstřelit 28 branek, následně přestoupil do West Hamu. V Londýně se ale nikdy nezabydlel, i přes 15 vstřelencýh gólů se stěhoval do Manchesteru City. Strávil zde čtyři sezóny, během kterých pomohl Citizens k postupu do Premier League. Jakmile v létě 2004 opustil Britské ostrovy, měla jeho klubová působení pouze epizodní trvání.

Wanchope byl jednou z nejdůležitějších postav národního týmu Kostariky, kterou dvakrát reprezentoval na Mistrovství světa a několika Gold Cupech. Na světovém šampionátu v Německu zaznamenal dvě branky v otevíracím duelu proti domácímu Německu, ale tým ze Střední Ameriky nakonec skončil ve skupině poslední. Jeho posledním zápasem v národním týmu byl právě závěrečný duel ve skupině proti Polsku.

Kam dál?

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články