Zpět na » Ostatní » Gabri: Ten Cate mě za ruku nedržel

Gabri: Ten Cate mě za ruku nedržel

Gabri: Ten Cate mě za ruku nedržel © -

0

Líbilo se

06.11. - Přestože se po odchodu Henka Ten Cateho do Chelsea začalo spekulovat o tom, že dny záložníka Gabriho jsou v týmu Ajaxu sečtené, osmadvacetiletý Španěl je jiného názoru.

V amsterdamském velkoklubu je spokojený a chce zachránit nepovedenou sezónu alespoň ziskem domácího titulu

Ten Cate si s sebou Gabriho přivedl z Barcelony ve chvíli, kdy se přesunul z pozice asistenta Franka Rijkaarda na místo hlavního kouče Ajaxu Amsterdam. Ten Cate však nedávno zamířil do Chelsea, kde dělá asistenta Avramu Grantovi a Gabri se rázem ocitl bez "ochranné ruky". Odchod z Eredivisie však nechystá.

"Ten Cate tu nebyl od toho, aby mě držel za ruku. Je logické, že jsme měli dobrý vztah. Pracovali jsme spolu pět let, ale já jeho krok chápu. Byla to šance, kterou si nemohl nechat ujít. Ale pro mě se jeho odchodem nic nemění. Jsem rád, že mě Henk do Ajaxu doporučil, ale pak už to bylo jen na mě. Ve fotbale se vše mění hodně rychle, to každý ví. S Ten Catem jsme nebyli manželé, ani žádný jiný hráč," říká Gabri, který nemá žádné problémy ani s novým koučem Adriem Kosterem, který po Ten Catem převzal žezlo.

"Začala nová éra. Adrieho jsem moc neznal, je tu teprve rok. Ale je to dobrý trenér, také preferuje rozestavení 4-3-3, má jasnou vizi. Nejdůležitější je teď vyhrát titul, jedině tak sezónu zachráníme. Dva nebo tři roky bez něj jsou dlouhá doba," dodává Gabri.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/AjaxLife

Související odkazy
Nejnovější články