Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Benfica přivádí konkurenci pro Davida Juráska. Z PSG na hostování přichází zkušený Juan Bernat

Benfica přivádí konkurenci pro Davida Juráska. Z PSG na hostování přichází zkušený Juan Bernat

Benfica přivádí konkurenci pro Davida Juráska. Z PSG na hostování přichází zkušený Juan Bernat © iconsport.photo - Juan Bernat bude konkurencí pro Davida Juráska

0

Líbilo se

01.09. - Odchod Alejnadra Grimalda je pro Benficu obrovská ztráta. Na jeho post přivedla ze Slavie Davida Juráska a přípravu měl velmi dobrou. Jenomže spoléhat se na 23letého hráče takřka bez zkušeností, navíc při jeho aktuálním zranění? Je potřeba nějaká varianta B a tu Benfica přivádí opravdu parádní. Z PSG je totiž blízko hostování bývalý španělský reprezentant Juan Bernat.

Juan Bernat je odchovancem Valencie. Byl to on, kdo kdysi v sestavě jako velký talent pomalu nahrazoval Jordiho Albu, jenž zamířil do Barcelony a chystal místo pro současného kapitána Gayu. V 21 letech se pak rozhodl pro velký přestup do Bayernu Mnichov. První sezóna byla skvělá, ale pak začal přicházet o své místo a přišla častá zranění. Jeho potencál tedy nikdy nenaplnil a to ani následně v PSG. Tam byl skoro vždy až tou druhou volbou na post levého beka. Upřít se mu ale nedá obrovská kvalita, díky které odehrál také 11 zápasů za Španělsko.

Jeho novým působištěm se v rámci hostování stane portugalská Benfica Lisabon. Ta přišla o dlouholetou oporu na levém kraji obrany v podobě Alejandra Grimalda. Ze Slavie přivedla Davida Juráska. Jenomže ten má s evropskými poháry pramalé zkušenosti a navíc se zranil. Juan Bernat by tak měl být jeho náhradníkem a zároveň motorem, aby se nadějný český reprezentant dále posouval. Bernatovi zkušenosti ze dvou z největších klubů planety, kde odehrál celkem skoro 250 zápasů, by navíc také měli Davidovi pomoci.

Adam Novotný / twitter.com

Nejnovější články