Zpět na » Major League Soccer » Podle Fabrizia Romana je hotovo! Lionel Messi bude hrát za Inter Miami

Major League Soccer - Podle Fabrizia Romana je hotovo! Lionel Messi bude hrát za Inter Miami

Podle Fabrizia Romana je hotovo! Lionel Messi bude hrát za Inter Miami © iconsport.photo - Lionel Messi se rozhodl pro MLS

0

Líbilo se

07.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Sportovní fanoušci na Floridě aktuálně žijí z finále NBA a NHL. Uctívají basketbalistu Jimmyho Butlera a hokejistu Matthewa Tkachuka. Od nové sezóny ale budou mít další modlu. Do Interu Miami podle Fabrizia Romana míří Lionel Messi. Obrovský zvrat a historický transfer pro MLS, který tuto soutěž změní navždy. Argentinská ikona by měla co nevidět podepsat a být představena jako posila pro Inter.

Lionel Messi je fotbalovou modlou. I lidé, které fotbal míjí obloukem, vědí kdo to je a většina vám i řekne, kde hrál. Spojí si ho s Barcelonou, kde odehrál 778 zápasů a dal 682 gólů. K tomu přidal i 303 asistencí. Neskutečná čísla, která z něj po právu udělala jednoho z nejlepších, jestli ne toho nejlepšího fotbalistu historie. Barcelona díky němu jako klub extrémně vyrostla. V minulosti za ní sice hrály legendy jako Cruyff nebo Maradona, ale to Messi se stal největší ikonou a nejvlivnějším hráčem klubových dějin.

Po konci smlouvy v roce 2021 odešel do PSG. Odehrál 2 sezóny, vyhrál 2 tituly, ale úspěšné to nebylo. Čekalo se od něj více i co se statistik týče. Messi v tomto ohledu zklamal, ačkoliv letošních 16 gólů a 16 asistencí není něco, za co by se někdo měl stydět. U Messiho jsme ale byli zvyklí na čísla mimo lidské chápání. Mimo to bylo občas i chování fanoušků PSG, kteří na něj pískali při každém doteku a neodpustili si pískot ani při jeho loučení po posledním zápase. Novou smlouvu nepodepsal a jako volný hráč si mohl vybírat.

Lionel Messi

Možnosti měl 3. Tou nejvíce reálnou se poslední dobou zdála nabídka od Al-Hilalu, která mu nabízela roční příjmy ve výši 1 miliardy eur. Tou druhou pak byl návrat do Barcelony, který ale zjevně dopadnout nemohl. Pokud by mohl, Messi by si vybral právě návrat, což potvrdil i jeho otec. Finance ale zřejmě byly až moc velkým problémem pro Blaugranas a La Liga snažení o největší legendu v klubové historii neposvětila. A tak tu byla třetí a nejméně probíraná možnost. Fabrizio Romano na Instagramu zveřejnil Messiho fotku v dresu Interu Miami a napsal k ní své slavné HERE WE GO.

Inter Miami je aktuálně na posledním místě své konference a přivede tak obří posilu, která bude mít za úkol ve druhé polovině ročníku vybojovat play-off. Podle známého italského novináře je to už hotová věc. Messi komunikoval i s Barcelonou, ale přesto se rozhodl pro Miami. To tak zřejmě dostalo i nějakou pomoc či výjimku od MLS, která má jinak zavedené platové stropy. Samotné soutěži i ostatním klubům tento přestup neuvěřitelně finančně pomůže. Už v příštích hodinách by se Messi měl k celé situaci a své budoucnosti vyjádřit. Nařiďte si budíky, Messiho budeme sledovat ráno v MLS!

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články