Zpět na » Francie: Ligue 1 » Žádná Chelsea: Elye Wahi bude hrát za Lens

Žádná Chelsea: Elye Wahi bude hrát za Lens

Žádná Chelsea: Elye Wahi bude hrát za Lens © iconsport.photo - Elye Wahi se představil fanouškům Lens

0

Líbilo se

21.08. - Zdálo se, že jednou nohou už je v Chelsea a stane se dalším elitním talentem v řadách The Blues. Jenomže přestup se zadrhl a dost překvapivě si Elye Wahi vybral setrvání ve Francii. Zahraje si Ligu mistrů a stane se náhradou za Loise Opendu v RC Lens. Jen to dokazuje, jak se tento malinký klub za poslední roky zvedl. Do Montpellieru dorazilo 35 milionů eur.

Hrál v akademii Caen, ale prosadil se až po přesunu do Montpellieru. Šance dostával od svých 17. Psal se rok 2020 a už tehdy začával Wahi dávat góly. V 10 zápasech dal 3 a to byla jen předzvěst toho, co přijde. V prvním celém ročníku mezi elitou se trefil 10x a začalo se o něm mluvit jako o velkém talentu. Letos se mluvilo stále o Balogunovi, možná i o Davidovi. Postřehl jste ale někdo, že Wahi dal 19 gólů ve 20 letech za Montpellier? Asi ne. Chyba. Zařadil se mezi nejlepší útočníky ve Francii a s posledním kolem se s Montpellierem rozloučil.

Zájem o něj mělo Atlético Madrid nebo Arsenal. O nic vážného ale nakonec nešlo a prostor tak dostala Chelsea. Ta byla velmi blízko podpisu mladičkého forvarda, střelce 29 gólů za poslední 2 sezóny. V jejich plánech bylo jeho následné vyslání na hostování. Ve hře byl údajně i přestup do West Hamu. Oba týmy nabízely okolo 30 milionů eur. Do hry se ale překvapivě vložilo Lens, které vidělo velkou šanci. Dostalo poměrně dost peněz z prodeje Opendy a Fofany a 35 milionů eur pro tento maličký klub nepředstavovalo problém.

V rukávu mělo Lens navíc velkou zbraň v podobě Ligy mistrů. Ta údajně Wahiho přesvědčila ke změně kurzu a setrvání ve Francii. O místo se navíc nebude muset prát. Okamžitě se stane hlavní hvězdou. Úkol ale rozhodně nebude mít lehký. S hvězdným postavením přichází také velký tlak. Pokud nebudou výkony dobré, ostří fanoušci mu to dají pořádně sežrat. O tom, že s částkou 35 milionů eur jde o nejdražší posilu klubové historie, ani nemusím mluvit. Druhého Opendu překonal o 20 milionů eur. Pořádná částka.

Elye Wahi

David Suchý / rclens.fr

Nejnovější články