Zpět na » Belgie: Jupiler League » Jan Vertonghen se po 19 letech vrací do Belgie. Hrát bude za Anderlecht

Belgie: Jupiler League - Jan Vertonghen se po 19 letech vrací do Belgie. Hrát bude za Anderlecht

Jan Vertonghen se po 19 letech vrací do Belgie. Hrát bude za Anderlecht © rsca.be - Jan Vertonghen bude hrát za Anderlecht

0

Líbilo se

02.09. - Během své dlouhé kariéry si vydobyl respekt hned v několika zemích a všude na něj nahlíželi jako na lídra a oporu zadních řad. Nyní se ve svých 35 letech Jan Vertonghen vrací do Belgie a tamní JupilerLeague si zkusí vůbec poprvé. Hrát bude za Anderlecht, se kterým dnes už bývalý stoper Benficy podepsal dvouletý kontrakt.

Kariéra Jana Vertonghena byla opravdu dlouhá a pestrá. Už jako velmi mladý přestoupil do Ajaxu. Vyhrál s ním dva tituly a odehrál přes 220 zápasů. A právě v Eredivisie na sebe poprvé pořádně upozornil. Stal se stabilním členem základní sestavy i v belgickém nároďáku a vysloužil si přestup do Tottenhamu. Tam strávil 8 let, plnil roli kapitána a dostal se na metu více než 330 zápasů za londýnský celek. Je považován za klubovou legendu. Od roku 2020 pak oblékal dres Benficy. Titul bohužel ani jednou nevyhrál, a tak smutné zůstává, že během své kariéry trofeje sbíral pouze v Ajaxu.

V Benfice už ale pro něj nebylo místo přes fantastického brazilského mladíka Morata a tak se Vertonghen rozhodl pro návrat do rodné Belgie, kterou před 19 lety opustil. Anderlecht titul vyhrál naposledy před 5 lety a Vertonghen by mohl být faktorem X. Hráč s obrovskými zkušenosti a zároveň stále velkou kvalitou. Na titul bude mít čas 2 sezóny, přesně na takovou dobu totiž se slavným belgickým klubem podepsal.

Kvalitu dokazuje i v belgické reprezentaci, kde je stále rekordmanem v počtu startů. Od roku 2007 jich posbíral 139 a druhý Axel Witsel jich má 124. Výčet reprezentačních stovkařů se mimochodem skládá pouze ze současných hráčů. Jmenovitě to kromě dvou již zmiňovaných jsou Toby Alderweireld, Eden Hazard, DriesMertens a Romelu Lukaku.

David Suchý / reuters.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články