Zpět na » Apertura » Argentinský hrdina Sergio Romero bude chytat za Bocu Juniors

Argentinský hrdina Sergio Romero bude chytat za Bocu Juniors

Argentinský hrdina Sergio Romero bude chytat za Bocu Juniors © goal.com - Sergio Romero byl hrdinou na stříbrném mistrovství světa v Brazílii

0

Líbilo se

09.08. - Během kariéry toho zvládl hodně. Zachytal si v Serii A i Manchesteru United. Přesto se na Sergia Romera s větším respektem nahlíží jako na jedničku argentinské reprezentace než na gólmana, který by toho v kariéře hodně dokázal. Nyní se po 15 letech vrací do své domoviny a oblékat bude dres tamního nejslavnějšího klubu Bocy Juniors.

V roce 2007 opustil Argentinu poté, co se dostal do A-týmu Racing Clubu. Po pouhých 4 zápasech mezi dospělými se Romero přesunul do Evropy, kde si ho vybral nizozemský Alkmaar. Postupem času se stal jedním z nejlepších brankářů v Eredivisie a jedničkou Argentiny. Přestup na sebe nenechal dlouho čekat a podepsal se Sampdorií Janov. Před stříbrném mistrovství světa ho na hostování získalo Monaco. Tam ho ale do brány nepustila klubová legenda Daniel Subašič a z hostování se přestup neupekl. V Sampdorii ale také dlouho nezůstal, protože jako svou novou dvojku si ho po roce vyhlédl Manchester United. Tuto roli plnil dlouhých 6 sezón. Odchytal 61 zápasů a 39x si udržel čisté konto. S klubem vyhrál i Evropskou ligu.

Minulý ročník ale přenechal místo Deanu Hendersonovi a vrátil se do Itálie. Nováček z Benátek v něm viděl zkušenou jedničku. Ani to se ale úplně nevyplnilo a během sezóny si zachytal jen 16x a klub sestoupil.

S Bocou podepsal 35letý brankář smlouvu na 2 a půl roku. To tedy jasně ukazuje, že končit ještě nehodlá. Ke klubu navíc mluvil s velkou úctou a 96násobný argentinský reprezentant si tak získal srdce náročných fanoušků Bocy. „Jak všichni slyšeli, minulý týden jsem trénoval s Racingem a klub se mě ptal ohledně možnosti přestupu do Bocy. Já jsem byl rád, že ta příležitost přišla a vidím to jako velký krok v mé kariéře a jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Mluvili jsme o tom s manželkou a shodli jsme se na tom, že možnost být součástí klubu a pomoct při plnění jeho cílů, je pro mě ta správná možnost. Nyní jsem součástí největšího klubu v Argentině“, řekl Romero.

David Suchý / the12thman.in

Noviny
Nejnovější články