Fotbalové zprávy

Kde najdeme nejtalentovanější nejmladší české hráče?

Je samozřejmé, že nejlepší mladí hráči se vyskytují v těch nejbohatších klubech v České republice. Ty si totiž zakládají nejen na penězích a na smlouvách s novými TOP hráči, ale i na výchově vlastních hráčů, kteří budou hvězdy příští generace. Ty nejlepší kluby to pochopily a vědí, že když si vychovají ty správné mladé hráče, tak nejen, že budou vyhrávat zápas za zápasem, ale mohou mít z nich užitek i další – a sice finanční. Při jejich případném přestupu by totiž mohly získat velké množství peněz. Nejlepší mladí hráči v extralize se tedy hledají jednoduše mezi dorostem nebo žáky těch nejlepších fotbalových týmů z České republiky.

Nejlepší mladí hráči v Extralize

Adam Hložek

Adam je jeden z nejlepších českých hráčů hrajících v extralize. Hraje za Spartu a není žádným tajemstvím, že se o něj zajímají velké kluby, které by za něj vysolily balík. Je to mladý kluk, který má za sebou několik úspěchů a jeho talentu si všimlo i mnoho skautů, kteří o něj projevili zájem. I když se mu v poslední době až tak nedařilo, tak několik zápasů ze střídačky odehrál a myslíme si, že je to velká naděje českého fotbalu. Má pouze 19 let, a tak se na něj sází jako na eso českého fotbalu. Jsme přesvědčeni, že pokud by se u něj nepotvrdila nákaza Covid-19, tak by zazářil i v mnohých dalších zápasech, které díky tomu nemohl odehrát. Každopádně je to jeden z mála, o kterých se dá mluvit v označení “mladí hráči v extralize”, nebo obecně “nejlepší mladí hráči” v ČR vůbec.

adam

Filip Kubala

Další útočník z naší kategorie “nejlepší mladí hráči” je Filip Kubala. Tento útočník si poprvé zahrál v dresu Slovácka v roce 2015 proti Spartě. I když tento hráč nezabránil prohře, odehrál v tomto zápasu alespoň posledních pět minut. Aktuálně hraje šestou sezonu a do teď nastoupil v pouze něco málo přes 40 zápasů, ve kterých několikrát skóroval. Strávil také jistý čas na hostování v Karviné, ale tam se moc nepředvedl a to samé se opakovalo i ve Třinci nebo u Viktorie Žižkov.

Tomáš Pilík

Je to jeden z nejmladších debutantů a je to druhý střelec z tak nízkým věkem – 15. Poprvé nastoupil v roce 2004 za tým Příbram a to v 77 minutě. Prohře 3:2 však i tak nezabránil. Taky se zkoušel prosadit i v zahraničí, ale bohužel v Maďarsku úspěšný nebyl. V české lize hrál za Baník, Jablonec nebo Brno a letos se opět vrátil do Příbrami. Jaká bude jeho budoucnost? To se uvidí.

Patrik Svoboda

Ve dresu Kladna v roce 2010 nastoupil v extralize pouze na 20 minut a byl u porážky 1:3 od Plzně. Jeho cíle se však nenaplnily tak, jak by očekával. Bohužel, docílit něčeho znamená jít za svým srdcem a bít se o vše jako lev. Pokud chce patřit do kategorie “nejlepší mladí hráči” v ČR, tak je tomu třeba obětovat hodně.

Dominik Mašek

Fotbal ho začal zajímat už jako mladého kluka. Začal hrát za Příbram, kde se dočkal prvoligového startu v zápasu s Baníkem v květnu 2011 a stal se tak nejmladším hráčem v historii české nejvyšší soutěže. Kromě toho hrál i za Bohemians, Zlín i za Mladou Boleslav. Co se zahraničí týče, tak hrál ve čtvrté německé lize za Hamburk II, kde ve třech sezonách odehrál pouze 13 ligových zápasů. Poté šel v sezoně 2015/2016 na další zahraniční výlet a to do nizozemské soutěže, kde se po dvou zápasech opět vrátil do Česka. Každopádně patří do kategorie – nejlepší mladí hráči v ČŘ.

Nejlepší mladí hráči

Nejlépe je na tom však akademie Slávia Praha, která si zakládá na svých mladých hráčích. Talentovaní hráči, které jsme zmínili výše, nejsou v Čechách pouze oni, ale samozřejmě i jiní.

Akademie Slavia Praha se skládá z rezervního týmu B, dorosteneckého týmů U19-U16, poté žákovských týmů U15-U12 a týmů přípravek U11-U6. Slavie dokonce nabízí i pro ty nejmenší děti projekt fotbalové školičky U5, která nabízí všeobecnou sportovní přípravu dětem, kteří by mohly být nejmladšími a nejlepšími fotbalisty České republiky. O celý tento aparát se stará až 90 trenérů, šéftrenérů, vedoucích a speciálních trenérů, jako jsou (kondiční trenéři, trenéři brankářů. gymnastičtí trenéři, skauti, a v neposlední řadě je to i tým masérů fyzioterapeutů a lékařů.

Akademia Slavia Praha spolupracuje v rámci mladých hráčů s FAČR a je zapojena do projektů různých akademií ve kterých se vychovávají ti nejtalentovanější hráči v ČR a to v těch nejlepších tréninkových podmínkách. Snaží se vychovat hráče spadající do kategorie “nejlepší mladí hráči”.

Abychom tu pouze nepochlebovali, jak jsme na tom s fotbalovou mládeží dobře, tak musíme uznat, že v zahraničí to jde mnohem lépe, a kde jsou nejlepší mladí hráči na úplně jiné úrovni, než v ČR. Stačí se podívat na hráče PSG Mbappého, který je mladý, a přitom je to špička světového fotbalu. Myslíme si, že kdybychom správně zapracovali na výchově mládeže, český fotbal by mohl dosáhnout světové úrovně. Nejlepší mladí hráči jsou totiž motivováni právě světovými hráči a jejich úspěchy, a proto by měl každý český klub vyvinout značnou aktivitu k tomu, aby vychoval ze svých nejmladších ty nejlepší možné hráče, kteří by dokázali konkurovat světu.

 

On 29th Listopad 2021