Fotbalové zprávy

Nejlepší fotbaloví hráči, kterých se bojí i trávník

Nejlepší hráči fotbalu na světě sice nejsou žádní nadlidé, ale hráči, kteří fotbalu dávají všechno, co v nich je. Nejde přitom pouze o talent, ale především o trénink a samotné nastavení mysli. Jsou to lidé, kteří dělají svět fotbalu hezčím, a právě díky nim stoupá popularita fotbalu až do výšin. Kteří hráči to jsou? V tomto článku se na ně podíváme trochu podrobněji.

Nejlepší hráči fotbalu

Robert Lewandowski – Bayern Munich

Možná číslo jedna překvapí mnoho lidí. Nicméně si myslíme, že současný největší kandidát na Ballon d’Or (Zlatý míč) – Robert Lewandowski si toto umístění zaslouží. Dvaatřicetiletý Lewandowski může být jedním z nejlepších fotbalistů světa. Za sedm sezón v Bayernu vstřelil Lewandowski 203 gólů ve 219 ligových zápasech a 294 gólů ve 329 zápasech. Zazářil úžasným způsobem téměř v každém zápasu, který odehrál. Byl vyhlášen hráčem roku UEFA a hráčem roku 2020 podle FIFA. Šestkrát vyhrál Bundesligu v bodování. Osmkrát byl také v turnaji Tým roku a dvakrát byl hráčem sezony. Dovedl Bayern k sedmi titulům v Bundeslize, jednomu titulu Ligy mistrů v roce 2020 a celkem k 17 různým titulům během sedmi sezon.

Lionel Messi – Paris Saint-Geramain FC

Messi býval srdcem FC Barcelona. Nedávno se připojil k PSG. Argentinská hvězda je v tomto seznamu nepostradatelná. S kouzelnou levou nohou získal Messi s Barcelonou všechna nejvyšší ocenění od kolektivních až po individuální. Argentinský útočník překonal mnoho rekordů. Legendární Lionel Messi má vlastní skvělý styl hry. Messi přišel do Barcelony ve 14 letech a za tento tým vsítil více než 500 gólů. V Messiho masivní sbírce trofejí je rekordních 6 Zlatých míčů FIFA. Nejpozoruhodnější je, že tento argentinský útočník získal také tři roky po sobě titul nejlepšího hráče fotbalové village. Lionel Messi je navíc jedním z nejlépe vydělávajících fotbalistů na světě v roce 2019. Časopis Time ho také zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa v letech 2011 a 2012. V současnosti je Messi stále na vrcholu kariéry. Je postrachem každé obrany. Pokud jde o titul “nejlepší hráči fotbalu” Mesii v něm nemůže chybět.

Kevin De Bruyne – Manchester City

Kevin De Bruyne je vynikající a všestranný hráč. Je to perfektní fotbalista. Hraje především jako střední záložník nebo pravostranný útočný záložník. Díky své jedinečné schopnosti přihrávat, střílet a centrovat míčem, se mu také daří v některých jiných pozicích. S dnešním moderním a dokonalým herním stylem je Kevin De Bruyne jedním z nejlepších fotbalistů roku 2021. Má techniku, dovednost, rychlost, vizi, schopnost přesně přihrávat a centrovat míčem. Navíc jeho široký rozsah přihrávek a silné střely z dálky oběma nohama mu dávají vysokou kontrolu nad hrou. Kevin De Bruyne je prvním hráčem Manchesteru City, který vyhrál cenu PFA fotbalista roku. Mezi označení “nejlepší hráči fotbalu všech dob” nesmí chybět ani on.

Cristiano Ronaldo – Manchester United

Cristiano Ronaldo je stroj, který dobývá světové tituly známé jako „zlaté kopačky“. Ve 21 letech vyhrál Zlatý míč. Zároveň je druhým hráčem fotbalové historie, který překonal světový rekord v střílení branek za brazilský tým. Pokud se řekne “Nejlepší hráči fotbalu”, tak jméno Cristiano Ronaldo tam nesmí chybět. V roce 2009 se přestěhoval z Manchester United do nového klubu Real Madrid. Stal se nejdražším hráčem v historii světového fotbalu s cenovkou 80 milionů liber. Časopis Time ho navíc zařadil na seznam 100 vlivných lidí světa v roce 2014. Nedávno se vrátil z Juventusu zpátky do Manchester United, kde předvádí skvělé výkony. Mnoho odborníků se domnívá, že Ronaldovo rozhodnutí, vrátit se do zápasů Premier League v 36 letech, je riskantní. Obránci Premier League jsou rychlí a robustní. To je však pravděpodobně jen jedna z jeho výzev a dle jeho tréninku a odhodlání nehodlá přestat. Je to jeden z hráčů, který bude patřit i v historii mezi nejlepší hráče fotbalu všech dob.

Ronaldo

Kylian Mbappé – Paris Saint-Germain FC

Kylian Mbappé je francouzský hráč, který patří mezi nejlepší hráče fotbalu a který se stal nejmladším hráčem, který skóroval na mistrovství světa. Je nejmladším hráčem za posledních 30 let, který dosáhl na hranici 10 gólů v Lize mistrů UEFA. Mbappé se poprvé připojil k francouzské fotbalové reprezentaci v březnu 2017. S přestupovou hodnotou 180 milionů eur se Kylian Mbappé stal druhým nejdražším hráčem a nejdražším mladým hráčem vůbec. Pokud se řekne “Nejlepší hráči fotbalu” Mbappé by tam rozhodně neměl chybět. Je to hráč, před kterým má respekt jakýkoliv gólman. I když má pouze 22 let, tak vydělává kolem 560 000 dolarů týdně. Rozhodně má za co.

Karim Benzema – Real Madrid

Karim Mostafa Benzema je francouzský profesionální fotbalista, který hraje jako útočník za španělský klub Real Madrid a národní tým Francie. Kreativní útočník známý pro svou tvorbu a zakončení hry Benzema je považován za jednoho z nejlepších útočníků na světě. Benzema za Real Madrid v této sezoně zaznamenal 17 gólových bodů – 10 gólů a 7 asistencí. V hlavních evropských ligách vede v počtu gólů i asistencí i to ho řadí mezi nejlepší hráči fotbalu. To není zrovna špatná vizitka pro hráče, jehož dokonalost po léta zastiňoval Cristiano Ronaldo.

Mohamed Salah – Liverpool

Fanoušci nazývají Mohameda Salaha „faraonem“. Je to nejlepší egyptský hráč všech dob. Magazín TIME zvolil Mohameda Salaha jako jednoho ze 100 nejvlivnějších lidí na světě v roce 2019. Proč? Protože je postrach všech obránců a brankářů světa. Ve svých 29 letech si vydělává 266 000 dolarů týdně, což bereme oproti ostatním hráčům jako trochu podceněnou částku. Každopádně patří mezi nejlepší útočníky světa. Nejlepší hráči fotbalu na světě jsou jasní a Salah mezi ně rozhodně patří.

Nejlepší hráči fotbalu 2021

Výše jsme zmínili ty nejlepší z nejlepších, ale těch skutečně kvalitních hráčů je samozřejmě mnohem více. Nejlepší hráči fotbalu jsou i hráči jako Neymar, Erling Haaland, Virgil van Dijk nebo i Harry Kane.

Nyní máte odpověď na otázku „Jací jsou nejlepší hráči fotbalu pro rok 2021?“. Budoucí mistrovství světa ve fotbale slibuje, že se do historie zapíše ještě více legendárních jmen. Která to budou, je otázka do budoucna, ale náznaky tam už rozhodně jsou. Nejlepší hráči fotbalu jsou ti, co jsou nejhladovější, a díky tomu, že se mnoho hráčů už “přejedlo,” můžeme brzo očekávat nová jména.

Samozřejmě je důležité i to, kdo hráče trénuje. Který jsou ti nejlepší fotbalový trenéři světa?

On 29th Listopad 2021