Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern šokuje. První posila přijde ze Stuttgartu

Bayern šokuje. První posila přijde ze Stuttgartu

Bayern šokuje. První posila přijde ze Stuttgartu © iconsport.photo - Hiroki Ito

0

Líbilo se

12.06. - Bayern Mnichov by měl být v tomto přestupovém okně velmi aktivní. Asi jsme čekali, že první posilou bude Joao Palhinha, případně mladík Chido-Obi Martin z Arsenalu. Podle německých médií i Fabrizia Romana je ale hotovo a do Bayernu míří japonský stoper Hiroki Ito ze Stuttgartu. Stát bude 30 milionů eur.

Jedná se o první přestupové období Maxe Eberla v pozici sportovního ředitele Bayernu Mnichov a bude hodně turbulentní. Nejdříve se tu řešila pozice Thomase Tuchela, několik odmítnutí ze strany manažerů, přičemž přišel Vincent Kompany. Na přestupovém trhu to bude také něco. Řeší se odchod Alphonsa Daviese, ale řešit by se měly posily. Bayern pracuje na příchodu 16letého talentovaného útočníka Martina z Arsenalu a nabídku smlouvy už přijal Joao Palhinha, kdy se jedná s Fulhamem. Zájem je i o nejlepšího stopera Bundesligy Jonathana Taha a Chrise Führicha ze Stuttgartu. Z německých médií, potvrzeno Fabriziem Romanem, přišel blesk z čistého nebe. Bayern už údajně první posilu má. Jde o Hirokiho Ita ze Stuttgartu.

Hiroki Ito je odchovancem klubu Jubilo Iwata. První start si za tento klub připsal už v roce 2018, kdy mu bylo 19 let. V rámci hostování si zahrál za tým Nagoya Grampus, a v roce 2021 odešel na hostování do Bundesligy. Stuttgart s ním prvoplánově asi nepočítal jako s hráčem základní sestavy, ale 188 centimetrů vysoký obránce se ihned zapracoval a po sezóně do Německa přestoupil za necelý půl milion eur, přičemž byla jeho hodnota už skoro desetinásobná. Pokračoval v dobrých výkonech, ale letos se posunul na úplně jinou úroveň, Stuttgart skončil druhý, bude hrát Ligu mistrů a většina hráčů je na radaru jiných a mnohem větších klubů. A to právě i Ito.

Ito přestupuje do Bayernu

Ten má ve smlouvě se Stuttgartem výstupní klauzuli ve výši 30 milionů eur, kterou už Bayern vyplatil. Aktuálně se tak postupuje na straně Ita. Když se někomu takovému bez větších zkušeností ozve někdo jako Bayern Mnichov, asi není o čem a moc dobře víme, jak tohle bude pokračovat, Hiroki Ito se stane posilou Bayernu. Vypadalo to jen na Jonathana Taha. Takhle to ale vypadá na to, že z obrany Bayernu někdo bude muset odejít. Otázkou je, kdo to bude. Item totiž Max Eberl rozhodně končit nehodlá a Jonathan Tah je stále jednou z priorit, stejně tak Joao Palhinha z Fulhamu. Jak jsem říkal, pro Eberla bude toto období opravdu výživné a asi i dost stresující.

Hiroki Ito

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články