Zpět na » 1. Bundesliga » Největší německý talent dal košem Bayernu. Ouedraogo přestupuje do Lipska

Největší německý talent dal košem Bayernu. Ouedraogo přestupuje do Lipska

Největší německý talent dal košem Bayernu. Ouedraogo přestupuje do Lipska © iconsport.photo - Assan Ouedraogo

0

Líbilo se

13.06. - Mluví se o tom, že Assan Ouedraogo je největším německým talentem od dob Floriana Wirtze. Hraje více z hloubky pole, ale mluví se o něm jako o hráči, o němž jednou budeme mluvit jako o jednom z nejlepších záložníků na světě. A svůj talent bude brousit v Lipsku. To ho vykoupilo ze Schalke.

Německá U17 je úřadujícím mistrem světa. A tým netáhl jen barcelonský záložník a kapitán Noah Darvich nebo Paris Brunner, klenot Borussie Dortmund, ale především i Assan Ouedraogo. Odchovanec Schalke se na turnaji představil v 5 zápasech, 1 gól dal a na 1 přihrál. V tomto ročníku naplno prorazil v prvním týmu Schalke 04. To v posledních letech moc nedostávalo své tradice výchovy ohromných talentů, ale Ouedraogo to mění. Nebýt poměrně častých zdravotních potíží, odehrál by určitě více než 17 zápasů. Ty navíc odehrál skvělé. Mluví se o něm jako o největším německém talentu za poslední roky, respektive od dob, co začal za áčko Bayeru Leverkusen hrát Florian Wirtz.

Ouedraogo míří do Lipska

Obrovský zájem o jeho služby měl Bayern Mnichov. Ten by samozřejmě nejlépe chtěl, aby do jeho struktur proudili ti nejlepší hráči z Německa, ale v jeho neprospěch hraje právě to, že je v něm velká konkurence a Ouedraogo by asi s fotbalem v prvním týmu počítat nemohl. Za to v takovém Lipsku se mu možnosti otevírají. Klub spoléhající na mladé hráče v případě, že na to mají. A jedním z takových čerstvě 18letý Ouedraogo je. Hostování v této sezóně nepřichází v úvahu. Ihned bude součástí týmu Marca Röseho. Podle očekávání podepsal smlouvu na 5 let. Lipsko za něj zaplatilo 10 milionů eur, což byla jeho výstupní klauzule. Tu dříve zaplatil i Bayern, ale jednání se tehdy zadrhla.

„Podpisem Assana Ouedraoga dostáváme do našeho klubu neskutečný talent. Ačkoliv měl nabídky z nejlepších bundesligových i evropských klubů, vybral si nás a cestu, kterou jdeme my. A to jen dokazuje, že Lipsko je ideálním klubem, který dává prostor mladým hráčům. Je to skvělý hráč, dokáže hrát na jakémkoliv postu v záloze. Ačkoliv je mladý, má zkušenosti ze 2. Bundesligy a přes 20 reprezentačních startů. My mu dáme potřebný prostor pro rozvoj a aklimatizaci. Těšíme se na to, až se budeme moct radovat z hráče s takovým množstvím potenciálu,” řekl sportovní ředitel klubu Rouven Schröder.

Assan Ouedraogo

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články