Zpět na » 1. Bundesliga » Vincent Kompany se stane trenérem Bayernu Mnichov. Řeší se jen formality

Vincent Kompany se stane trenérem Bayernu Mnichov. Řeší se jen formality

Vincent Kompany se stane trenérem Bayernu Mnichov. Řeší se jen formality © iconsport.photo - Vincent Kompany

0

Líbilo se

23.05. - Před pár dny se o tom mluvilo ještě jako o potenciální trenérské možnosti Bayernu Mnichov, dnes tu máme informace, že dohoda je na světě a brzy by se měl Vicent Kompany stát trenérem tohoto slavného německého celku, jehož byl kdysi rivalem na nejvyšší evropské fotbalové scéně.

Vincent Kompany, to není jen senzační kariéra v Premier League v dresu Manchesteru City, díky níž ho dost možná čeká Síň slávy. Kompany začínal s kariérou v Anderlechtu, odkud se jako obrovský talent, tehdy ale ještě jakožto defenzivní záložník přesunul za nemalé peníze do Německa. 2 sezóny pak oblékal dres Hamburku. Vzhledem k tomu, co se děje nyní, je tak určitě dobře, že pro 38letého Belgičana nebude Bundesliga ničím novým, i když už to je docela vousatá historie. Následoval tedy přestup do Manchesteru City, kde se stal symbolem nové éry, kapitánem a nesmrtelnou legendou. Jen škoda těch zranění.

Když se s Manchesterem loučil, kariéru šel uzavřít domů do Anderlechtu, kde okamžitě začal s trénováním jako hrající kouč, i když zprvu neoficiální. Anderlecht nakonec převzal, poté se přesunul do Burnley. S tradičním klubem udělal velké věci. Změnil herní tvář klubu, vybojoval postup do Premier League a přestože se mu záchrana nepovedla, zanechal dobrou stopu. Ukázal se jako velmi schopný trenér, i když možná rezignace na změnu herního stylu, což zachovalo hezký a ofenzivní herní styl, mohla být jednou z příčin sestupu zpět do Champiosnhip.

Nový trenér Bayernu Mnichov

Kompany si ale i přes to získal zájemce o jeho služby a nyní to skutečně vypadá, že v Championship nezůstane. Bayern Mnichov ho totiž zařadil mezi vysněné možnosti a během pár dní je právě z Kompanyho priorita a podle Floriana Plettenberga je hotovo. Kompany se s Bayernem dohodl na podmínkách smlouvy a k jejímu podpisu chybí čas a formality. Ještě se navíc řeší, jaké odstupné dostane Kompanyho Burnley. Mimo jsou tedy spekulace ohledně návratu Hansiho Flicka a odchodu Kompanyho do Chelsea. I ta ho přitom údajně měla na širším seznamu náhrad za Mauricia Pochettina, jenž byl nedávno odvolán.

Vincent Kompany

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články