Zpět na » 1. Bundesliga » Vincent Kompany je na seznamu možných trenérů Bayernu Mnichov

Vincent Kompany je na seznamu možných trenérů Bayernu Mnichov

Vincent Kompany je na seznamu možných trenérů Bayernu Mnichov © iconsport.photo - Vincent Kompany

0

Líbilo se

20.05. - Jeho práce jako trenéra se v Burnley skutečně musí ocenit. Když kdysi pod Seanem Dychem Burnley sestoupilo, nikomu nechybělo. Vincent Kompany ale přeměnil klubovou identitu, a to je jeden z důvodů, proč má aktuálně legendu Manchesteru City na radaru jako možného trenéra Bayern Mnichov.

Vincent Kompany má za sebou parádní hráčkou kariéru. Můžeme si ale jen domýšlet, jaké by to bylo, kdyby se bývalý kapitán Manchesteru City dokázal udržet fit a bez zdravotních potíží. Zřejmě bychom tu mluvili o jednom z nejlepších obránců historie. V Manchesteru City se každopádně stal ikonou. V klubu byl ještě před tím velkým boomem a jednou z největších opor byl u všech velkých trofejí. Ligu mistrů už sice nevyhrál, ale byl u 4 titulů. V roce 2019 v klubu skončil a rok hrál v Anderlechtu, kde se rovnou vrhnul na trénování. Později ho z Belgie přetáhlo anglické Burnley po sestupu, a byla to výborná volba.

Kompany přetvořil Burnley

Bývalý výborný obránce se s defenzivním a antifotbalovým stylem, jenž v Burnley nastavil Sean Dyche, což z tohoto klubu udělalo vůbec jeden z nejnenáviděnějších celků soutěže, rozhodně neztotožnil. Přišli výborní techničtí hráči, především pak z Belgie, kde to Kompany moc dobře znal. Burnley začalo hrát progresivní, moderní, a především ofenzivní fotbal, byl z toho postup v první sezóně, a ačkoliv Burnley nemělo dostatečnou kvalitu na udržení se, v lize stopu zanechalo. Dobře se na něj dívalo, Kompany Evropě představil nové supertalenty jako Koleosho nebo Odobert a najednou je všem sestupu tohoto celku líto. Obří přeměna Burnley, za níž z velké části stojí Kompany.

Nový trenér Bayernu?

I proto je podle Floriana Plettenberga, německého renomovaného novináře tenhle 38letý Belgičan mezi jmény, které má na svém seznamu po odmítnutí Thomasem Tuchelem i dalšími manažery Bayern Mnichov. Podle Plettenberga je na seznamu bavorského velkoklubu ještě více koučů, kteří působí v Premier League. Asi můžeme jen spekulovat, ale nabízí se samozřejmě i Roberto De Zerbi, jenž oznámil konec v Brightonu. Bylo by ale určitě zajímavé Kompanyho na lavičce Bayernu sledovat. Jako kdyby to bylo po jeho hráčské kariéře v paralelním vesmíru. Není to ale přeci jen zatím pro Kompanyho až příliš velká trenérská výzva?

Vincent Kompany

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články