Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern se údajně domluvil na přestupu s Theo Hernándezem

Bayern se údajně domluvil na přestupu s Theo Hernándezem

Bayern se údajně domluvil na přestupu s Theo Hernándezem © IconSport - Theo Hernández

1

Líbilo se

06.05. - Bayern Mnichov se zřejmě bude muset srovnat s odchodem Alphonso Daviese, o kterého jeví zájem Real Madrid. Údajně jsou v Bavorsku už tak daleko, že se domluvili na příchodu posily na pozici levého beka. Tou má být zadák AC Milán Theo Hernández.

Jeho bratr Lucas už v Bayernu působil, tentokrát by mohl německý gigant angažovat Thea. Šestadvacetiletý bek Rossoneri působí v milánském klubu již pět sezon, a tak by se rád ve své kariéře posunul. Ještě v dubnu přitom předseda představenstva AC Giorgio Furlani oznámil, že se klub chystá udržet všechny své opory.

Klíčový hráč týmů a jeden z nejlepších na svém postu

Se svojí rychlostí a přínosem pro ofenzivní část se řadil nejen ke klíčovým hráčům AC, ale také k nejlepším levým obráncům vůbec. V probíhajícím ročníku nasázel ve třiceti utkáních 5 branek a přidal 3 asistence. Oproti Daviesovi by to byl pro bavorský celek i poměrně slušný upgrade defenzivní činnosti.

Pro Hernándeze to bude pravděpodobně vrcholný krok mezi absolutní špičku. Pokud tedy k transferu dojde. Momentálně má v AC platný kontrakt do června roku 2026, jeho tržní hodnota se navíc pohybuje okolo 61 milionů eur. Do Milána přestupoval v roce 2019 za necelých 23 milionů eur, a tak se dá očekávat, že budou chtít Rossoneri cenu maximálně natáhnout. Tomu může pomoci i letní Euro, kam by se Hernández měl téměř s jistotou podívat.

Kdo ho nahradí v AC?

AC by mohlo na jeho pozici vsadit na talentovaného Španěla Alejandra Jimeneze, jenž by se měl do Milána upsat po sezoně natrvalo. Dalším mladíkem, který bude o pozici usilovat, je osmnáctiletý Ital Davide Bartesaghi. I on už nasbíral v Serii A šest startů. Spíše se dá ale očekávat příchod zkušenější akvizice.

V souvislosti s AC byl dále monitorován dánský krajní bek Lecce Patrick Dorgu. I on je však na startu své kariéry. Nabízí se i myšlenka, že by AC mohlo znovu lovit v Realu Madrid. Letos se totiž v jeho barvách příliš neprosazuje Fran García, jemuž by změna dresu mohla prospět.

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články