Zpět na » 1. Bundesliga » Pokud Bayern nezvládne odvetu s Laziem, Thomas Tuchel končí

Pokud Bayern nezvládne odvetu s Laziem, Thomas Tuchel končí

Pokud Bayern nezvládne odvetu s Laziem, Thomas Tuchel končí © iconsport.photo - Thomas Tuchel v utkání Bayernu s Lipskem

0

Líbilo se

03.03. - Thomas Tuchel sice oficiálně na lavičce skončí až v létě, ale poslední zprávy mluví o tom, že vedení v čele s nově příchozím Maxem Eberlem je ochotné ho z pozice odvolat okamžitě, pokud Bayern nedokáže zvládnout odvetu osmifinále Ligy mistrů s Laziem. Neúspěch bude znamenat jeho okamžitý konec a hledání náhrady minimálně do konce ročníku.

Thomas Tuchel byl úspěšný všude kde byl. Milovali ho v Mohuči, kde zvládl nemožné a nahradil Jürgena Loppa, to samé v Dortmundu, kde byl oblíbený. Jako jediný kouč v historii PSG s tímto klubem došel až do finále Ligy mistrů, s Chelsea ho dokonce vyhrál. Až doposud nezažil nevydařené angažmá, kde by na něj rádi nevzpomínali. Jenomže v Bayernu je to jiné. Tuchel to od startu neměl lehké. Po sérii dobrých výsledků a vyřazení PSG z Ligy mistrů nahradil oblíbeného Juliana Nagelsmann. Byl to překvapivý tah.

Už v minulé sezóně se navíc neukazoval jako ten úplně správný. Bayern byl totiž vyřazen po fiasku z Manchesterem City z Ligy mistrů, a málem prohrál titul, když se spasitelem v posledním kole stal Musiala. A co si budeme, ligové prvenství Bayernu přihrála spíše Borussia Dortmund, která finiš nezvládla. Letos je to ještě horší. Bayern zaostává za Leverkusenem a v Lize mistrů prohrál první osmifinálový duel Ligy mistrů na Laziu. Thomas Tuchel oznámil, že po sezóně na lavičce skončil. Fanoušci chtějí jeho konec ihned. A to se jim za nějakou cenu možná splní.

Vedení Bayernu počká, jak tento týden Tuchel zvládne odvetu s Laziem. Nebude záležet jen na tom, zda postoupí, ale také jak postoupí. Pokud to nebude dobré, Bayern se s ním rozloučí. Důvodem, proč už se tak nestalo je to, že tu není žádná další alternativa, která je volná a je skutečně top. Pokud Tuchel skutečně odejde, bude se hledat náhrada jen do konce sezóny. Bayern totiž stále tlačí na příchod Xabiho Alonsa z Bayeru Leverkusen. Ten nyní stoprocentně neodejde a nejbližší šance bude právě v létě.

Thomas Tuchel

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články