Zpět na » 1. Bundesliga » Protestující fanoušci Dortmundu dvakrát přerušili zápas s Freiburgem

Protestující fanoušci Dortmundu dvakrát přerušili zápas s Freiburgem

Protestující fanoušci Dortmundu dvakrát přerušili zápas s Freiburgem © iconsport.photo - Fanoušci Borussie protestují

0

Líbilo se

10.02. - Bundesliga je soutěží, ve které se opravdu masivně dbá na tradici a na takové to domácno. Hrdí Němci něchtějí dát nikomu čuchnout. Jenomže bundesligové vedení má jiný názor a výměnou za část z televizních práv se chce otevřít i zahraničním investorům, což se fanouškům nelíbí. Ti z Borussie Dortmund několikrát přerušili utkání s Freiburgem.

V Německu se protestuje na několika frontách. Kromě politiky, ekonomie a dalších věcí se tomu nevhyhne ani sport a může za to bundesligové vedení. Tato soutěž je vlivům zahraničních peněz uzavřená. To by se ale mělo změnit. Bundesliga se chce výměnou za část z telvizních práv, konkrétně má jít o 8% na příštích 20 let, otevřít zahraničním investorům, kteří by soutěži a týmům mohli výrazně pomoci. Jen se podívejme na Premier League. Ta je právě díky investicím brutálně odskočená. Fanoušci o tom ale nechtějí slyšet.

Zatímco přímo kluby souhlasí, fanoušci silně protestují. Bundesliga a její kluby si hodně zakládají na tradicích. I proto je třeba Lipsko v Německu tak nenáviděné. Už v lednu nebyly výjimkou protesty, ale nejviditelněji se připomenuli fanoušci Borussie Dortmund při včerejším zápase s Freiburgem. Rovnou na 10 minut se přerušovalo kvůli házení tenisových míčků a čokoládových mincí na trávník. Problém tu byl i ve druhém poločase. Když pořadatelé uklidili, fanoušci tam předměty naházeli znovu. Gratuluji, ukázali jste, že se vám to nelíbí, ale nic to nezmění. Bundesliga se zdá být pevně rozhodnutá a objektivně řečeno, Bundeslize to pomůže.

Hráčům to ale asi nějak zásadně nevadilo. Freiburg totálně přejeli díky dvěma gólům Malena a jednom Nicka Füllkruga vyhráli bez problémů 3:0.

Gregor Köbel

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články