Zpět na » Premier League » Kolik chce Manchester United za Jadona Sancha?

Kolik chce Manchester United za Jadona Sancha?

Kolik chce Manchester United za Jadona Sancha? © iconsport.photo - Jadon Sancho

0

Líbilo se

06.02. - Borussia Dortmund sice tvrdí, že opce na hostování Maatsena se Sanchem jsou pro klub nedosažitelné, Manchester United se Sancha zřejmě stejně bude chtít zbavit. Otázkou však zůstává, kolik si za něj vedení řekne. Údajně by to mělo být maximálně 50 milionů liber. Pokud bude pokračovat Sanchova forma, tahle částka nemusí být zase tak mimo.

Jadona Sancha vychoval Manchester City. Platil za obrovský talent, ale než vůbec dostal v prvním týmu šanci, odešel do Borussie Dortmund. Bylo mu teprve 18 let, když se stal skutečnou bundesligovou superstar. V Borussii si ho nemohli vynachválit. Jeho hodnota rostla do brutálních výšin. Za celkem 137 duelů zvládl 50 gólů a 64 asistencí. Mezi lety 2017-2021 byl jednou z největších postav Bundesligy. Pak si vybral Manchester United. Krok vedle. První sezóna vyloženě číselně zlá, druhá lepší, ale + problémy s Erikem ten Hagem

Výsledkem nakonec bylo to, že Sancho byl z kádru vyřazen a nemohl se svýmu spoluhráči ani jen chodit na oběd do kantýny v tréninkovém centru klubu. Odchod byl prostě jedinou možností, jak mohlo tohle dopadnout. Sancho se nakonec vrátil v rámci hostování do Borrussie Dortmund. Návrat přišel ve velkém stylu. Do hry nastoupil s Marco Reusem a po pár minutách mu nabil na gól před prázdnou branku. Ve druhem zápase zase zařídil penaltu a doslova šikanoval beka Kolína Carstensena. I další zápas s Bochumí mu sedl. Kvůli svalovému zranění nehrál s Heidenheimem a chyběl týmu. Je na něm vidět, že fotbalem se konečně zase bavî.

Sportovní ředitel Watzke, který v Dortmundu brzy skončí, ale řekl, že opce na Sanchův trvalý návrat je pro Borussii nereálná. Manchester United už ale se Sanchem nadále nepočítá a údajně už se rozhodl, kolik si za něj řekne. Údajně to má být částka okolo 40-50 milionů liber. Není to málo, ale Sanchovi je stále jen 23 let a potenciál má pořád obrovský. Jestli se mu navíc bude v Dortmundu dále dařit, může to být odůvodněná částka. A nevidím ji jako nedosažitelnou pro Borussii. Uvidí se ale také podle vize dalšího šéfa sportovního úseku klubu.

Jadon Sancho

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články