Zpět na » 1. Bundesliga » Harry Kane má ve smlouvě s Bayernem Mnichov speciální klauzuli. O co se jedná?

Harry Kane má ve smlouvě s Bayernem Mnichov speciální klauzuli. O co se jedná?

Harry Kane má ve smlouvě s Bayernem Mnichov speciální klauzuli. O co se jedná? © iconsport.photo - Harry Kane oslavující gól

3

Líbilo se

16.11. - Speciální klauzule, zakomponovaná do kontraktu anglického útočníka, zdá se, že brzy vstoupí v platnost. Informace z německých médií naznačují, že k její aktivaci potřebuje Kane pouhých 13 bodů, které získá buď za vstřelení gólu a nebo za asistenci.

Třicetiletý útočník, který se letos léta připojil k Bundeslize ze Spurs za zhruba 86 milionů liber, prožívá jedno ze svých nejlepších období pod vedením Thomase Tuchela. Kane, nejlepší střelec Anglie všech dob, dosud vstřelil 21 gólů a poskytl sedm asistencí v dresu Bayernu, včetně tří hattricků a gólu z vlastní poloviny hřiště ve vítězném utkání proti Darmstadtu.

Ačkoliv se zdá, že zpomalení není na obzoru - Kane skóroval v posledních šesti zápasech za německý klub před jejich pátečním střetnutím v Bundeslize proti Kolnu.

V průběhu týdne se objevila informace, že v smlouvě s Bayernem má Kane klauzuli zahrnující tzv. skóre střelců. Podle německého časopisu BILD by Kane měl obdržet odměnu ve výši 250 000 eur, pokud dosáhne více než 40 bodů střelců ve všech soutěžích během jedné sezóny. Tzv. skóre střelců představují kombinaci gólů a asistencí.

Ohledně této klauzule uvedl předseda Tottenhamu, Daniel Levy, na fóru fanoušků spolu s manažerem Ange Postecoglouem a kapitánem Heung-min Sonem, že klub má klauzuli na odkoupení svého bývalého hráče poté, co přestoupil do Bayernu Mnichov v srpnu.

Levy ve vyjádření k odchodu Kanea také prozradil informace o jeho kontraktu v Severním Londýně. "Snažili jsme se po dlouhou dobu zapojit Harryho a jeho zástupce do různých forem prodloužení smlouvy, ať už krátkodobých či dlouhodobých," uvedl předseda. "Harry však byl jasný v tom, že hledá novou výzvu a tento léto nepodepíše novou smlouvu. S tím jsme nakonec souhlasili. Harryho úspěchy a rekordy mluví samy za sebe, a během jeho 19 let v klubu byl vzorem profesionality, jak na hřišti, tak mimo něj, a inspirací pro mladé hráče, kteří sní o následování jeho kroků."

petr magasanik / goal.com

Nejnovější články