Zpět na » 1. Bundesliga » Zdroj z Bayernu potvrzuje, co si šatna myslí o Kaneovi ve srovnání s Lewandowskim

Zdroj z Bayernu potvrzuje, co si šatna myslí o Kaneovi ve srovnání s Lewandowskim

Zdroj z Bayernu potvrzuje, co si šatna myslí o Kaneovi ve srovnání s Lewandowskim © iconsport.photo - Kane a Lewandowski za svoje reprezentace

9

Líbilo se

14.11. - Zdroje z Bayernu potvrdily, co si hráči v klubu myslí o Harrym Kanovi ve srovnání s Robertem Lewandowskim. Kane dokončil přestup za 100 milionů eur do Bayernu z rodného Tottenhamu Hotspur během léta. Třicetiletý hráč rychle zapadl v Německu, kde vstřelil 17 gólů ve 11 domácích zápasech a další čtyři v Lize mistrů během čtyř zápasů.

Tři měsíce od jeho příchodu do klubu je Kane vlivnou postavou na hřišti i mimo něj. Německý tisk se o něm zmiňuje jako o "Král Kane" a podle The Athletic jsou jeho spoluhráči v úžasu z jeho sebedůvěry a opravdové skromnosti. Dříve tento měsíc Thomas Müller a Jamal Musiala chválili kapitána Anglie.

Müller řekl: "Jsme tak rádi, že ho máme ve týmu. Je to jen zkušenost. Pohyby a akce, které udělal za svou kariéru, nezůstaly v Anglii. Ukázal to s maximální brilancí od té doby, co nosí červenobílé barvy." Zatímco Musiala dodal: "Čekal jsem vysoké standardy, ale ne tak vysoké, jaké dosud předvedl. S ním je ještě snazší hrát, než jsem si myslel. Cítím se s Harrym velmi dobře, hraje úžasné přihrávky. Můžu běžet za obranu a on mě najde."

Je to krutý kontrast k bývalému útočníkovi Lewandowskému, který Bayern opustil v roce 2022 směrem k Barceloně. Lewandowski za osm let strávených na Allianz Areně vyhrál osmkrát Bundesligu a Ligu mistrů, ačkoliv jeho odchod překvapil mnohé. Postoj polského hráče prý neseděl s jeho spoluhráči. Pravděpodobně platí, že Lewandowski se zajímal jen o svůj vlastní gólový záznam, nikoliv o tým.

Větší charakter než Lewandowski

Zdroj uvedl: "Vždy jste měli pocit, že to dělá Lewandowski pro sebe, ne pro klub. Pro Kanea jde o to, aby tým vyhrával. Je dokonalým vzorem pro všechny ostatní s takovýmto přístupem."

Lewandowski nedávno kritizovali za "ignorování" šestnáctiletého Lamina Yamala při výhře 2:1 nad Alaves. Od té doby tvrdí, že to byla naprostá nehoda. Důvěra v Kana se rozšiřuje i na trenéra Bayernu Thomase Tuchela. Patří mezi málo hráčů z Bayernu, kterého Tuchel pravidelně konzultuje ohledně taktiky, ačkoliv není nejvýraznějším mluvčím.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články