Zpět na » 1. Bundesliga » Xabi Alonso vysvětluje, proč Wirtz se Schickem sedí

Xabi Alonso vysvětluje, proč Wirtz se Schickem sedí

Xabi Alonso vysvětluje, proč Wirtz se Schickem sedí © iconsport - Xabi Alonso může odejít z Leverkusenu kvůli zájmu od Realu, Bayernu nebo Liverpoolu

0

Líbilo se

26.10. - Trenér Bayeru Leverkusen, Xabi Alonso, na tiskové konferenci před utkáním Evropské ligy proti Karabachu vysvětlil, proč je nutné mít k dispozici široký kádr, který je možné točit. To je také důvod, proč do posledního ligového utkání zasáhl mladý talentovaný Wirtz pouze z lavičky. Na tu se posadil po zranění také český útočník Schick, jehož chvíle ještě nepřišla.

Trenér Xabi Alonso, který v letošní sezóně z lavičky Leverkusenu dohlížel na šest výher v sedmi zápasech, provedl v posledním ligovém utkání dvě změny v sestavě. Na hřiště poslal Stanišiče s Adlim, jež zaujali místa Kossounoua a Wirtze.

Právě mladý talentovaný německý útočník byl cílem dotazu novinářů na tiskové konferenci. „Flo měl dnes na naši hru velmi velký vliv. Lépe jsme hru kontrolovali. Rozumí si skvěle s Xhakou a Hofmannem, zahrává perfektní přihrávky na Bonifaceho,“ chválil Wirtze Xabi Alonso, který byl s předvedenou hrou po příchodu na hřiště spokojen.

Trenér Leverkusenu zároveň zdůraznil nutnost rotace mužstva s ohledem na nadcházející nabitý program. „Máme teď tři týdny s více zápasy za sebou. Je téměř nemožné hrát pokaždé se stejným týmem,“ dodal Xabi Alonso.

Na otázku, proč se do zápasové zátěže ještě nezapojil Patrick Schick, který se nedávno po měsících strávených mimo hru vrátil do sestavy, Xabi odpověděl: „Zápas byl velmi vyrovnaný a intenzivní. Když jde o první zápas po sedmi měsících, bylo by lepší, abychom měli hru více pod kontrolou, ale doufám, že už v příštím utkání dostane nějakou šanci.

Andrea Suttnerová / footbalium.com

Nejnovější články