Zpět na » 1. Bundesliga » O Adama Hložka opět projevil zájem West Ham United

O Adama Hložka opět projevil zájem West Ham United

O Adama Hložka opět projevil zájem West Ham United © iconsport.photo - Adam Hložek

1

Líbilo se

25.10. - Manažer West Hamu United, Tim Steidten, by rád posílil tým na pozici středního útočníka a ještě před zahájením lednového přestupového okna se pokouší zaměřit na českého reprezentanta, Adama Hložka. Bývalý hráč Sparty Praha, oblékající aktuálně dres Leverkusenu, v posledních týdnech spíše zahřívá lavičku a změna prostředí by mu mohla prospět. Na stole je možnost hostování ve West Hamu, kde by Hložek rozšířil české řady.

West Ham United chce pod vedením trenéra Davida Moyese navázat na skvělý vstup do sezóny v Premier League i Evropské lize. I přes nedávnou porážku v souboji s Aston Villou zůstávají kladiváři ve hře o evropské příčky. Letní prodej Declana Rice do Arsenalu vylepšil finanční situaci klubu, ale ten se bude muset v lednu vrhnout na přestupový trh, kde bude jeho prioritou hledání středního útočníka.

Anglický klub se dříve točil okolo Huga Ekitikeho a Vangelise Pavlidise, nyní se ale na seznam potenciálních posil dostal také Adam Hložek z Bayeru Leverkuse. Kromě toho se v plánech West Hamu objevil i Serhou Guirassy ze Stuttgartu, i když jeho podpis s ohledem na aktuální výkony a význam hráče pro bundesligový klub, bude problém.

Jednadvacetiletý Hložek prožívá v Leverkusenu rozporuplný začátek sezóny, kdy se mu povedlo skórovat pouze jednou. Do většiny utkání zasahuje z pozice střídajícího hráče a hostování ve West Hamu by pro něj mohlo být vysvobozením.

Český útočník má v bundesligovém klubu dlouhodobou smlouvu a jeho současná tržní hodnota by nemusela pro West Ham představovat zásadní finanční problém. Otázkou zůstává, zda by spojení West Ham - Hložek bylo ideální. David Moyes zatím stále spoléhá na Michaila Antonia, který je lídrem a střílí branky. Jeho náhradník, Danny Ings, v této sezóně ještě neskóroval, ale očekává se, že v následujících měsících své výkony zlepší.

Andrea Suttnerová / fichajes.net

Noviny
Nejnovější články