Zpět na » 1. Bundesliga » Naby Keita bude po konci v Liverpoolu oblékat dres Werderu Brémy

Naby Keita bude po konci v Liverpoolu oblékat dres Werderu Brémy

Naby Keita bude po konci v Liverpoolu oblékat dres Werderu Brémy © iconsport.photo - Naby Keita

0

Líbilo se

09.06. - Platil za jednoho z nejnadějnějšich záložníků v Evropě. Liverpool za něj Lipsku zaplatil 60 milionů eur. Po 5 letech ale klub opouští zadarmo jako nechtěný hráč, který se nedokázal prosadit a na Anfield Road zabil svou kariéru. Jeho novým klubem se stane Werder Brémy. Ten tímto podpisem ukazuje, že po této sezóně nemá malé ambice a míří ještě výše.

Naby Keita přišel do Evropy v roce 2013. Podepsal ve francouzském Istres, kde se jen o rok minul s Martinem Feninem. A to proto, protože přestoupil do rakouského Salzburgu. Stal se tam velkou oporou a po dvou letech v rámci koncernu za necelých 30 milionů posílil Lipsko, které mělo za sebou první a úspěšnou bundesligovou sezónu. Opět stačily dva roky k tomu, aby se reprezentant Guinei dostal o několik levelů výše. Očaroval Bundesligu a jako vycházející hvězda, která bude jednou jedna z nejlepších na světě přestoupil do Liverpoolu. Stál 60 milionů eur.

Jenže v Liverpoolu to nebylo tak růžové, jak si to Keita představoval. Na Premier League si nikdy nezvykl. Nezvyklo si ani jeho tělo. Nejenže jeho výkony nebyly nejlepší, ale byl opravdu velmi často zraněný. Přesto má ale ve sbírce trofejí Ligu mistrů, Premier League i oba největší anglické poháry. Nijak důležitou roli ale u těchto triumfů neměl. Vynechal dohromady 104 zápasů. Fanoušci Liverpoolu ale nebyli naštvaní. Spíše jim ho bylo líto. Na hřišti se snažil, ale prostě mu to nešlo. Bylo vidět, že jeho samotného to trápí. Už jen to, že v klubu vydržel i přes ty težké roky 5 let o něčem vypovídá.

Keitovi všichni na Anfield Road přejí jen to nejlepší. To se bude 28letý středopolař snažit najít zpátky v Německu. V Lipsku už to ale nebude. Podepíše tříletou smlouvu ve Werderu Brémy. S jeho hodnotou 17 milionů eur bude suverénně nejhodnotnějším hráčem v kádru 13. týmu Bundesligy. O jeho kvalitách nelze pochybovat. Na Premier League a Liverpool to ale prostě nebylo. Velká škoda. V Lipsku byl k nezastavení. Pro tým Jiřího Pavlenky by ale mohl být posilou, která tým posune na úplně jiný level. Plat určitě nebude mít malý, takže je to znamení i od vedení klubu, které se snaží jít za lepším.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články