Zpět na » Premier League » Liverpool je blízko podpisu Dominika Szoboszlaie z Lipska

Liverpool je blízko podpisu Dominika Szoboszlaie z Lipska

Liverpool je blízko podpisu Dominika Szoboszlaie z Lipska © iconsport.photo - Dominik Szoboszlai

0

Líbilo se

30.06. - Za sebou má velmi povedenou sezónu, která vyvrcholila druhým triumfem v DFB Pokalu v řadě. Dominik Szoboszlai se zařadil mezi nejzajímavější bundesligové hráče a láká velkokluby. Jedním z nich má být Newcastle, ale je to Liverpool, který prý pokročil do pokročilých fází jednání jak s klubem, tak se samotným maďarským záložníkem, jenž by byl rozhodně důležitou posilou.

Dominika Szoboszlaie vychoval maďarský klub Fonix. Přes zastávku na hostování v budapešťském MTK se zastavil v rakouském Lieferingu, tedy B-týmu Salzburgu. Právě tam se začal skvěle prosazovat a netrvalo dlouho a stal se hráčem prvního týmu. A rozhodně nebyl jen tak do počtu. Dařilo se mu skvěle a bylo jasné, že Red Bull si tuhle maďarskou kometu, která zářila i v Lize mistrů, nesmí nechat utéct. Před dvěma a půl lety ho tedy Lipsko koupilo za 25 milionů eur a jeho talent tříbilo v Bundeslize. Během svého prvního půlroku neodehrál vinou zranění vůbec nic, ale pak se rozjel.

Už v loňském ročníku zaznamenal 6 gólů a 8 asistencí, a v Bundeslize začal být opravdu veleváženým hráčem s obří budoucností. Navázal na skvělé výkony v Salzburgu. Letos si v Bundeslize připsal identická čísla, Lipsko hrálo krásný fotbal a vedlo to podruhé v řadě k zsiku DFB Pokalu. Szoboszlai byl velkou postavou finálového zápasu když si připsal gól a asistenci. Ve smlouvě pak měl výstupní klauzuli na 70 milionů eur platnou do 28. června. Aktuálně už tedy platná není a kluby musí k 22letému Maďarovi přes Lipsko.

Hlavními zájemci měli být Newcastle a Liverpool. Jen druhý jmenovaný tým ale zatím myslí vyjednávání vážně, má seriózí zájem a jednání dobře pokračují. Sám Szoboszlai je totiž z této možnosti nadšený a s jeho odchodem a nemalým profitem už jsou smíření i v Lipsku. Zatím s The Reds stále jednají o finální přestupové částce. Ta by měla být nakonec menší než oněch 70 milionů eur. Že jsou tyto kluby schopné se vzájemně dohodnout ukazuje i čerstvě oznámené hostování mladíka Fabia Carvalha, který tak okusí Bundesligu.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články