Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko dotahuje příchod útočníka Opendy z Lens

Lipsko dotahuje příchod útočníka Opendy z Lens

Lipsko dotahuje příchod útočníka Opendy z Lens © iconsport.photo - Lois Openda dal letos 21 gólů

0

Líbilo se

05.06. - Skvělá sezóna Lens, jenž skončila druhým místem, bod za PSG, je i jeho prací. Po svém příchodu z Nizozemska byl Lois Openda klíčovou postavou ofenzivy, když dal napříč soutěží 21 gólů. V milionářské Lize mistrů si ale za tento malý klub pravděpodobně nezehraje. Namířeno má do Lipska, kde by se měl stát novou hlavní útočnou zbraní a náhradou za Nkunkua.

Lois Openda do velkého fotbalu vlétl v dresu Brugg. Byl považován za velký talent, ale na hřišti to svými čísly moc nedokazoval. Za dva roky v prvním týmu dal pouze 5 branek. Pořádně se ukázal až na dvouletém hostování v nizozemském Vitesse. Tam dal totiž 33 gólů. Jenže do Brugg se nevrátil. Za necelých 10 milionů eur ho koupilo francouzské Lens. A byl to fantastický obchod. Openda byl nejdříve žolíkem z lavičky, který byl schopný dát gól, ale nakonec se stal opravdu klíčovou postavou a členem základní sestavy.

Zahrál si v každém ze 38 utkání, dal 21 gólů a na 4 přihrál. Pro Lens byly jeho branky klíčem ke druhému místu, které klubu zaručí místenku v Lize mistrů, což je obrovský úspěch. Po letech strádání a bojů o udržení, které nebyli vždy úspěšné, je tu nejprestižnější evropská soutěž. Zní to až neuvěřitelně. Lens má ale skvěle vybalancovaný tým plný talentu a 23letý belgický reprezentant je toho skvělým důkazem. Jenže právě tato sezóna může být zároveň prokletím. O hráče bude obrovský zájem z klubů, jejichž možnostem Lens nemá šanci konkurovat.

Openda je dalším případem a je už jednou nohou z klubu ven. Dohodl se totiž s Lipskem, které se rozloučilo s králem střelců Bundesligy Nkunkuem a Openda ho bude mít za úkol nahradit. V hodně věcech jsou si tito hráči podobní. Jde zejména o rychlost a klinické zakončení. Smlouvu by měl mladý belgičan podepsat do roku 2028. Vybírat si mohl i z italských klubů, ale projekt Lipska, které se nyní snaží vše dotáhnout do úspěšného konce, se mu zamlouval nejvíce. Dalším na řadě, kdo by mohl Býky posílit je Baumgartner z Hoffenheimu.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články