Zpět na » 1. Bundesliga » Thomas Müller údajně uvažuje o odchodu z Bayernu Mnichov

Thomas Müller údajně uvažuje o odchodu z Bayernu Mnichov

Thomas Müller údajně uvažuje o odchodu z Bayernu Mnichov © iconsport.photo - Thomas Müller není spokojený se svou rolí

0

Líbilo se

10.05. - Vyhrál 11 ligových titulů, 2x Ligu mistrů a v dresu Bayernu Mnichov už nastoupil do 663 utkání a podílel se na více než 500 gólech. Je novodobou ikonou klubu a fanoušci ho milují. Thomas Müller už ale nemá takovou pozici na jakou byl dříve zvyklý a údajně uvažuje o odchodu do klubu, kde ještě bude klíčovou postavou a bude hrát pravidelně.

V prvním týmu Bayernu debutoval v roce 2008. Bylo mu 18 let. O dva roky později se již stal nejlepším střelcem mistrovství světa v JAR. Zrodila se hvězda, která nevyhasla, ale stoupala. Byl oporou Bayernu Mnichov v každé sezóně, do které nastoupil. Přes 10 gólů a asistencí se dostal hned v 5 ze svých 6 prvních celých sezón v Bayernu. To jsou až neskutečná čísla. Okolo světového šampionátu v Brazílii, kde Německo dovedl ke světovému prvenství okolo něj bylo nejvíce rozruchu, který následně trochu utichl.

Realita ale byla taková, že Müller byl lepší než kdy předtím. V sezónách 2019/20, 2020/21 a 2021/22 se zastavil na 21 ligových asistencích. Ta čísla jsou přímo nechutná a jen podtrhují Müllerovu naprostou dominanci v Bundeslize. Čísla jsou to navíc rekordní. Více během sezóny nikdo nikdy nesvedl. Müller to dal třikrát po sobě. V ligové historii nemá nikdo více asistencí. Má jich 169, druhý Ribéry 103. Jenže letos jich má zatím pouze 7. Může za to pokles formy jeho i celého týmu, odchod Roberta Lewandowskiho ale i o mnoho menší minutáž.

Thomas Müller

Zatímco vloni odehrál 2578 minut, letos jich má zatím pouze 1426. Pro Bayern už není tak klíčový jako byl dříve a pomalu ho nahradil mnohem mladší supertalent Jamal Musiala. Thomas Tuchel se navíc nezdá být Müllerovým fanouškem. Pod jeho vedením se minutáž ještě více snížila a Müller uvažuje o odchodu. Ačkoliv Oliver Kahn řekl, že v žádném přpadě neodejde, sám by se tomu údajně nebránil. Samozřejmě by preferoval setrvání v Bayernu, ale nebylo by to za každou cenu, jako je třeba role náhradníka.

Thomas Müller by prý rád zůstal v Evropě a hrál fotbal na té úplně nejvyšší úrovni v barvách nějakého top klubu, který se pere o trofeje. Je velmi obtížné si 33letého Němce představit v barvách jiného klubu než je Bayern a už vůbec hrozivá je představa jeho v dresu nějakého z velkoklubů soupeřících s Bayernem. Zájem je o něj údajně z MLS a Saudské Arábie. Na to se ale ještě necítí. Stále má hlad, ačkoliv vyhrál s Bayernem všechno co vyhrát mohl. Navždy bude nesmrtelnou klubovou legendou, která trhala rekordy. Podle toho ale vyžaduje i zacházení.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články