Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern je šokován vlastním výkonem, kritika Sommera ale není na místě

Bayern je šokován vlastním výkonem, kritika Sommera ale není na místě

Bayern je šokován vlastním výkonem, kritika Sommera ale není na místě © iconsport.photo - Brankář Bayernu Mnichov, Yann Sommer

3

Líbilo se

16.04. - Thomas Müller. Matthjs de Ligt a trenér Thomas Tuchel se vyjádřili k posledním výkonům Bayernu Mnichov, které dle ohlasů z šatny snad už horší být nemohou. Na vzrůstající kritiku brankáře Sommera ale odpovídají jasně: není na místě, švýcarský reprezentační gólman je dobrým záskokem za zraněného Neuera.

Bayern Mnichov se v sobotním bundesligovém utkání rozešel smírně 1:1 s TSSG 1899 Hoffenheim a jediným pozitivem na celém večeru bylo to, že Stuttgart v souběžně hraném utkání vybojoval remízu 3:3 s Dortmundem a udržel tak německého mistra na prvním místě tabulky.

Měli jsme štěstí, že to zůstalo 1:1. Horší, než dnes, to už snad být ani nemůže,“ kroutil hlavou nad výkonem týmu obránce de Ligt. „Musíme VfB poslat velké díky,“ poznamenal Thomas Müller v pozápasovém rozhovoru pro Sky Germany. „Byli jsme šokování vlastním výkonem. Je čas na důkladnou analýzu naší hry. Hlavní trenér Thomas Tuchel musí být také pořádně otřesený.“

Ten na tiskové konferenci slova německého útočníka potvrdil. „Je to těžko pochopitelné. Máme málo energie, velmi málo tempa, žádný pohyb v přechodové fázi a téměř žádnou přesvědčivost. Působili jsme nesmírně nejistě a dělali jsme mnoho jednoduchých chyb.

Tréninkový týden byl velmi dobrý,“ pokračoval Tuchel. „Jen jsme to nedokázali přenést na hřiště. Tohle jsem nečekal. Byl jsem si jistý, že předvedeme něco jiného. Tohle není směr, kterým bychom se chtěli vydat. Musíme na sobě ještě hodně zapracovat,“ popsal, co od svého týmu bude v následujících týdnech požadovat.

Velká kritika se při neúspěších Bayernu snáší zejména na brankáře Yanna Sommera, který do Mnichova přišel, aby nahradil dlouhodobě zraněného Manuela Neuera. Mnichovu se ale letos nedaří podle představ, nejdříve vypadl z německého poháru a téměř jistě se po odvetném utkání Ligy mistrů rozloučí i s pohárovou Evropou. Yann Sommer je zvyklý ve své hře působit mnohem hlouběji, než na co jsou fanoušci zvyklí od Neuera. Podle některých dokonce měl zabránit vyrovnávací brance na 1:1 v zápase s Hoffenheimem.

Je to neuctivé. Yann odvedl v Mönchengladbachu za ta léta vynikající práci. Je to brankář švýcarské reprezentace a jeden z nejlepších v Evropě. Způsob, jakým se s ním zachází, je neuctivý. Jako gólman určitě někdy zažijete špatná utkání, ale to nesnižuje vaši celoživotní práci. Yann je skvělý brankář a Bayern si ho proto vybral. Nevím, proč by někdo měl házet vinu na něj,“ myslí si sportovní ředitel Borussie Mönchengladbach, Roland Virkus.

Hodně jsem se od něj naučil. Myslím, že pochybovat o Yannu Sommerovi jako brankáři je přehnané. Pro mě je to super brankář a uvidíte, že nakonec bude zase rozhodujícím hráčem,“ odmítá kritiku reprezentační kolega Jonas Omlin.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Nejnovější články