Zpět na » 1. Bundesliga » Yann Sommer není na prodej, hlásí Borussie Mönchengladbach

1. Bundesliga - Yann Sommer není na prodej, hlásí Borussie Mönchengladbach

Yann Sommer není na prodej, hlásí Borussie Mönchengladbach © readfootball.com - Okolo Yanna Sommera je toto léto rušno

0

Líbilo se

07.01. - Po zranění brankáře německého reprezentačního týmu a Bayernu Mnichov, Manuela Neuera, se situace bundesligového mistra zkomplikovala. Potřebuje téměř okamžitě najít vhodnou náhradu, kterou si vytipoval v osobě Yanna Sommera, ale Borussie Mönchengladbach byla v odpovědi velmi jasná: švýcarský brankář není na prodej.

Yann Sommer se novým brankářem Bayernu Mnichov nestane, alespoň ne v tomto zimním přestupovém období. Sportovní ředitel Borussie Mönchengladbach, Roland Virkus, to potvrdil německému tisku. „S Yannem Sommerem se nerozloučíme a dali jsme to Byernu Mnichov na vědomí,“ prohlásil důrazně šéf sportovního oddělení, který tak ukončil spekulace, které drží fanoušky obou klubů v napětí už několikátý týden.

Pro Bayern je to velká komplikace při plánování průběhu zbytku sezóny. Poté, co si Manuel Neuer zlomil holenní kost a do konce sezóny bude mimo hru, bundesligový mistr zoufale potřebuje gólmana a Sommer se stal jeho první volbou. Sám brankář, kterému na konci sezóny v Borussii Mönchengladbach končí smlouva, by se také přimlouval za přesun do Allian Arény, ale jeho současný zaměstnavatel odchod zbrzdil. Pokud tedy nedojde k nějakému zvratu na poslední chvíli, zůstane švýcarský brankář ještě nějakou dobu v brance černobílých.

Ve stejném smyslu se již v pátek vyslovil i trenér Borussie, Daniel Farke. „Yann ví, co si o všem myslím. A je také dostatečně zkušený, aby se s podobnými spekulacemi vypořádal. Trénuje s námi každý den s velkou profesionalitou. Plán je takový, že by měl odehrát odchytat i poslední dvě přátelská utkání před startem Bundesligy.“ V těch se Borussie utkání ve středu s Arminií Bielefeld a o tři dny později se Sankt Pauli. Bayern, který se v současné chvíli připravuje v Kataru, tak bude muset svého nového brankáře hledat někde jinde.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články